Vijas Eniņas balva farmācijā

Apbalvojums nodibināts kā oficiāls atzinības un pateicības izteikums par ieguldījumu Latvijas farmācijā un LFB darbībā, attīstībā. Apbalvojums tiek pasniegts farmācijas speciālistiem, kuri darbojas dažādās farmācijas jomās.

Apbalvojums nodibināts 2017. gadā. Apbalvojums sastāv no Balvas un Goda raksta.

Balva nosaukta Vijas Eniņas vārdā – Vijas Eniņas balva farmācijā.

Vija Eniņa ir farmaceite, farmācijas doktore, asociēta profesore, apbalvota ar Grindeļa medaļu (1997. gadā), goda nosaukumu “Gada farmaceite” (2000. gadā), IV pakāpes Atzinības krustu (2009. gadā), Rīgas Stradiņa universitātes balvu par mūža ieguldījumu (2013. gadā).  2014. gadā LFB apbalvoja V.Eniņu ar Paracelza balvu par Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes dekānes darbu 40 gadu garumā, par pirmā LFB Ētikas kodeksa izstrādi, par darbu Ētikas komisijā un LFB valdē, par farmaceitu asistentu pārkvalifikācijas – nepilna laika studiju programmas, izstrādi un ieviešanu Rīgas Stradiņa universitātē, par aktīvu līdzdalību farmācijas speciālistu tālākizglītībā.

V.Eniņa 1964. gadā beigusi Rīgas medicīnas institūta (tagad – Rīgas Stradiņa universitāte) Farmācijas fakultāti, 1967. gadā – aspirantūru (šodienas izpratnē – doktorantūru) Vissavienības ārstniecības augu zinātniski pētnieciskajā institūtā Maskavā. No 1968. gada līdz 2008. gadam Farmācijas fakultātes dekāne. Kopš 2003. gada asociētā profesore. V.Eniņa ir vairāku grāmatu par ārstniecības augiem līdzautore, populārzinātnisku publikāciju populārākajos Latvijas iedzīvotājiem domātos žurnālos autore. Kaut arī aktīvās darba gaitas RSU ir pārtrauktas V.Eniņa joprojām iesaistās dažādos projektos, kuru mērķis ir farmācijas speciālistu un iedzīvotāju izglītošana par ārstniecības augu un citu dabas produktu izmantošanas iespējām veselības uzturēšanā, problēmu risināšanā.

V.Eniņa: “Farmaceita profesija ir gan aicinājums, gan misija, kuru farmaceits pilda godprātīgi, reizēm piemirstot pats par savu labsajūtu un veselību. Man pat gribētos  balvai dot nosaukumu Viola arvensis (tīruma vijolīte), jo lielākā daļa farmaceitu savā profesionālajā darbībā līdzinās šim augam – pacietīgam, pieticīgam, izturīgam, kas labi pacieš gan sauli (farmaceits – atzinību un uzslavu), gan ēnu (farmaceits bieži ir ķīlnieks dažādās profesionālās situācijās). Tai pašā laikā augam, tāpat kā farmaceitam, ir daudz labu, vērtīgu īpašību, kuru dēļ abi ir cienījami, godājami un atzinību pelnījuši.”

Balvas dizaina autore – Anda Munkevica. Tas ir mazās formas oriģināldarbs, kas simbolizē farmaceita profesijai nozīmīgas cilvēciskās un profesionālās vērtības – sirds dzidrumu, rūpību, cieņu, tieksmi pēc zināšanām un izaugsmes, radošumu.

Balva veidota stiklā. Tās kopējais augstums ir ap 22 cm. Vienu ceturto daļu no darba augstuma aizņem dzidrināta caurspīdīga stikla četrskaldņa pamatne, kura frontālajā daļā iegravēti: LFB logo, apbalvojamā vārds, uzvārds datīvā, balvas nosaukums un gads. Uz pamatnes slejas augsts dzidrināta caurspīdīga stikla četrskaldnis, kura vairākas malas ir nošķeltas. Uz viena no šķēlumiem izvietots abstrakts krāsainā stiklā veidots vijolītes ziediņš. Uz četrskaldņa aizmugurējās skaldnes pie pamatnes iegravēts zieda nosaukums latīņu valodā “Viola arvensis”. Blakus četrskaldnim piestiprinātas zaļā stiklā veidotas viena vai divas garenas  simboliskas auga lapas.

Kopā ar Apbalvojumu tiek pasniegts Goda raksts:

- Goda raksts ir ierāmēts dokuments.

-  Goda raksts satur Latvijas Farmaceitu biedrības logo un Apbalvojuma nosaukumu: „Vijas Eniņas balva farmācijā, LFB prezidenta vai citas LFB valdes pilnvarotas personas (viceprezidents, LFB valdes loceklis, LFB struktūrvienības vadītājs) parakstu un LFB zīmogu.

- Uz Goda raksta rakstīts: Apbalvojuma saņēmēja vārds un uzvārds (datīvā), pateicības teksts, pasniegšanas gads.


Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2017. gada 21. novembrī, plkst. 12:08
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi