ĪSLAICĪGĀ reģistrācija UKRAINAS farmaceitiem un farmaceitu asistentiem

Atbilstoši Saeimas 2022. gada 3. martā pieņemtā Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma (https://m.likumi.lv/ta/id/330546-ukrainas-civiliedzivotaju-atbalsta-likums) 17.pantam, Ministru kabineta noteiktā īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanas kārtība Latvijas Republikā reglamentētā profesijā ir piemērojama arī farmaceitiem un farmaceitu asistentiem, kuri ir UKRAINAS civiliedzīvotāji, un kuri izceļo no Ukrainas vai nevar atgriezties Ukrainā Krievijas Federācijas izraisītā bruņotā konflikta dēļ šī bruņotā konflikta norises laikā. Ukrainas iedzīvotājiem, kuri pašlaik izceļo kara dēļ (bēgļiem), ir noteiktas izņēmuma tiesības saņemt atļauju, lai sniegtu īslaicīgus profesionālos pakalpojumus aptiekās Latvijas Republikā līdz vienam gadam.

Lai farmaceiti un farmaceitu asistenti iegūtu tiesības veikt īslaicīgus profesionālos pakalpojumus aptiekā Latvijā:

1) farmācijas speciālistam ir jābūt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsniegtai ilgtermiņa vīzai. Informācija par ilgtermiņa vīzas saņemšanu pieejama PMLP mājaslapā https://www.pmlp.gov.lv/lv/informacija-ukrainas-pilsoniem ;

2) farmācijas speciālistam jāaizpilda deklarācija (lejuplādēt– šeit) par īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanu un jāpievieno vismaz pases, izglītības dokumentu kopija, ilgtermiņa vīza Latvijā, kā arī profesionālās darba pieredzes apraksts.

Saskaņā ar 2021. gada 21. janvāra Ministru kabineta noteikumu Nr. 47 Īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanas kārtība Latvijas Republikā reglamentētā profesijā 1. daļas 3.1 apakšpunktu deklarācija ir jāaizpilda valsts valodā (latviešu valodā).

3) Paralēli, iesniedzot deklarāciju un dokumentus LFB, farmaceitam/farmaceita asistentam ir jāaizpilda verifikācijas anketa (lejuplādēt – šeit) un jānosūta Ukrainas Veselības ministrijai uz e-pastu moz@moz.gov.ua (informācija aktualizēta 07.09.2023.). 

Pilnībā aizpildītu Deklarācijas oriģinālu, kā arī sagatavotus visus nepieciešamos dokumentus iespējams iesniegt LFB birojā - Pils ielā 21, Rīgā, LFB darba laikā.

Lai ātrāk virzītos process ar Ukrainas atbildīgajām institūcijām par dokumentu pareizību un patiesumu, dokumentus var iesniegt pirms ilgtermiņa vīzas saņemšanas. Veselības ministrija ir saņēmusi Ukrainas vēstniecības Latvijas Republikā 2024. gada 19. janvāra vēstuli Nr. 6129/24-840-7983, kurā izteikts atbalsts Ukrainas medicīnas un farmācijas jomas profesionāļu profesionālās kvalifikācijas un profesionālās pieredzes verifikācijas dokumentu atbilstības izvērtēšanā un atzinuma sniegšanā atbilstoši Ukrainas Ministru kabineta 2023. gada 17. februāra rezolūcijā Nr.149 "Medicīnas, farmācijas un citu veselības aprūpes darbinieku izglītības, kvalifikācijas un profesionālās pieredzes pārbaudes kārtība" noteiktajam, novēršot risku atzīt viltotus dokumentus Latvijā. Iinformācija par kārtību Ukrainas  veselības  aprūpes darbinieku izglītības pārbaudi (lasīt šeit) (КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ,  ПОСТАНОВА від 17 лютого 2023 р. № 149,  Київ,  “Про затвердження Порядку проведення верифікації інформації про освіту, кваліфікацію та професійний досвід медичних, фармацевтичних працівників та інших працівників сфери охорони здоров’я” ).  

Izglītības dokumentu kopijas tiek pieņemtas ieskenētā veidā uz e-pastu: lfb@farmaceitubiedriba.lv,  bet vēršam uzmanību, ka deklarācijas oriģināls ar pašrocīgu parakstu iesniedzams obligāti klātienē – Latvijas Farmaceitu biedrības birojā - Pils ielā 21, Rīgā.

2023. gada 30. novembrī stājas spēkā izmaiņas Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 14., 17. pantā un pārejas noteikumu 30. pantā. Lūdzam iepazīties ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma aktuālo redakciju: https://likumi.lv/ta/id/330546-ukrainas-civiliedzivotaju-atbalsta-likums

Ukrainas civiliedzīvotājiem apliecības īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanai (turpmāk – Apliecība) tiks izsniegtas uz pieciem gadiem un līdz 30.11.2023. izsniegtās Apliecības tiks pagarinātas kopumā nepārsniedzot piecu gadu termiņu. Termiņa atskaite ir no Apliecības izsniegšanas brīža. Pēc Apliecības derīguma termiņa beigām, lai Ukrainas civiliedzīvotājs varētu turpināt veikt profesionālo darbību Latvijā, ir nepieciešams atzīt profesionālo kvalifikāciju pastāvīgai profesionālai darbībai Latvijas Republikā atbilstoši likumam "Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu”.

Lai pretendētu uz profesionālās kvalifikācijas atzīšanu Latvijā, farmācijas speciālistiem no Ukrainas jāvēršas Akadēmiskajā informācijas centrā, informāciju par iesniedzamiem dokumentiem skatīt šeit:  - https://aic.lv/arvalstu-diplomu-atzisana/arvalstis-iegutas-profesionalas-kvalifikacijas-atzisana-latvija  .

Pēc atļaujas īslaicīgai darbībai Latvijā saņemšanas farmācijas speciālists strādā farmaceita vadībā.

Ja nepieciešama palīdzība deklarācijas aizpildīšanā vai rodas kādi jautājumi, lūdzu sazināties pa tālr. +371 67280522  vai e-pastā  lfb@farmaceitubiedriba.lv  


Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2024. gada 31. janvārī, plkst. 17:45
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi