Konference 19.04.2024. LIEPĀJĀ?v=1713164181

Konference 19.04.2024. LIEPĀJĀ

 

Latvijas Farmaceitu biedrība  2024. gada
19. aprīlī aicina farmācijas speciālistus uz klātienes konferenci Liepājā

„Smadzeņu darbība un to ietekmējoši līdzekļi”.Koferences norises vieta:
  Viesnīca "Promenade Hotel", Vecā ostmala 40, Liepājā


Konferences dienu atklāsim ar LFB prezidentes Daces Ķikutes sagatavotu informāciju par aktuālitātēm farmācijas nozarē un LFB darbībā - par šo lekciju farmācijas speciālisti saņems punktu menedžmenta kompetencēs.

Konferenci turpināsim ar farmaceitu un ārstu sagatavotām izglītojošām lekcijām par vienu no cilvēka organisma vissarežģītākajiem orgāniem – smadzenēm:

Iespēja piedalīties BaltPharm Forum 2024 Pērnavā, Igaunijā!?v=1713164181

Iespēja piedalīties BaltPharm Forum 2024 Pērnavā, Igaunijā!

Cienījamie, kolēģi!  

Esam saņēmuši Igaunijas Farmācijas biedrības ielūgumu jau pavisam drīz, 12.-14. aprīlī, Latvijas farmācijas jomas speciālistiem piedalīties BaltPharm Forum 2024 Pērnavā, Igaunijā!


BaltPharm Forum (BPhF) 2024 tēma: 

“Ensuring the availability of medicines in crisis situations”.


Šī gada BPhF no Latvijas iespējams piedalīties 30 cilvēku lielai delegācijai. Latvijas Farmaceitu biedrība organizē vienotu Latvijas pārstāvju reģistrēšanu pasākumam, un šobrīd Latvijas delegācijas satāvā ir vēl aptuveni desmit brīvu vietu. Tādēļ vēlamies aicināt interesentus iepazīties ar informāciju par šī gada BPhF un pieteikt dalību pasākumam līdz 02.04.2024.!


Papildu informācija un pasākuma programma
 ŠEIT!

 

Dalības maksa šī gada BPhF 189EUR no personas, kas iekļauj:
      • divas naktis viesnīcā*;
      • konferences aktivitātes;
      • ēdināšanu, kafijas pauzes;
      • dalību foruma atklāšanas vakariņās;
      dalību Gala vakarā;
      • ekskursiju pa Pērnavu. 

Pieteikties iespējams rakstot uz e-pastu monta@farmaceitubiedriba.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, telefona numuru, e-pasta adresi un vai dalības maksu veiksiet pats vai par jums maksās juridiska persona! Nepieciešamības gadījumā varam izrakstīt rēķinu juridiskai personai (nepieciešami rekvizīti). Savu dalību BPhF 2024 nepieciešams pieteikt iespējami ātri, jo vietu skaits ir ierobežots un dalībnieki tiks apstiprināti pieteikšanās secībā! 

 

Kopīgs transports Latvijas delegātiem uz Pērnavu organizēts netiks, bet no Rīgas uz Pērnavu ir ļoti ērta un cenas ziņā draudzīga autobusu satiksme (FlixBusLuxExpressEcolines) – autoosta ir 15min gājiena attālumā no viesnīcas, kurā notiks pasākums. Protams, iespējams uz pasākumu doties  ar personīgo transportu vai sakoordinēties vairākiem cilvēkiem vienā auto. Gadījumā, ja vēlaties piedalīties forumā, bet nav iespējams pašam nokļūt uz konferences norises vietu, LFB var palīdzēt ar transporta piemeklēšanu. 

*Lūdzam rēķināties, ka dalības maksā iekļauta nakšņošana divvietīgā viesnīcas numuriņā, tādēļ, ja vēlaties istabiņā būt ar konkrētu citu konferences dalībnieku, par to nepieciešams informēt savā pieteikumā.

Sveicam slimnīcu aptieku kolēģus!

27. martā pirmo reizi pasaulē atzīmējam Slimnīcu aptieku dienu!

Sirsnīgi sveicam slimnīcu aptiekās (slēgta tipa aptiekās)
strādājošos farmaceitus un farmaceita asistentus,
kā arī pārējo slimnīcu aptieku personālu!

Plašāka informācija preses relīzē ŠEIT!

  

LFSA pārstāvju viesošanās LFB?v=1713164181

LFSA pārstāvju viesošanās LFB

2024. gada 21. februārī Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) birojā viesojās Latvijas Farmācijas studentu asociācijas (LFSA) pārstāves. LFSA valdē 2023. gada rudenī notikušas izmaiņas, un amatā stājusies jauna asociācijas prezidente - Anna Novosada. Anna kopā ar kolēģi Ennatu Viļumu bija ieradušās LFB birojā, lai tuvāk iepazītos ar LFB un tās prezidenti Daci Ķikuti, pastāstītu par LFSA aktivitātēm un pārrunātu saimnieciskus jautājumus. 

Saskaņā ar LFB Statūtiem LFSA ir viena no LFB sekcijām jeb struktūrvienībām, tomēr LFSA, ievērojot savu nolikumu un LFB Statūtus, darbojas un savus uzdevumus veic galvenokārt patstāvīgi. LFSA apvieno Latvijas augstskolu un koledžu farmācijas studentus un šo iestāžu absolventus trīs gadus pēc studiju pabeigšanas, ar mērķi rūpēties par farmācijas studentu vispārīgo un profesionālo izglītību un aizstāvēt farmācijas studentu intereses, un vairot farmaceita profesionālo prestižu.

LFSA pārstāves tikšanās laikā pastāstīja, ka LFSA šobrīd darbojas ap 80 biedru, pārsvarā no Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes, savukārt LFSA valdē darbojas pieci biedru kopsapulcē vēlēti valdes locekļi. Studentes informēja par asociācijas dalību Eiropas Farmācijas studentu asociācijā (EPSA), kā arī informēja par asociācijas tuvākās nākotnes plāniem - dalību Baltic Pharmaceutical Students’ Seminar (Baltijas farmācijas studentu seminārs) aprīlī Polijā, kā arī LFSA delegātu dalību šī gada jūnijā Čehijā notiekošajā EPSA kongresā. Septembrī tiks organizēts jau tradicionālais LFSA Rudens seminārs, kurā uzstājamies LFSA pārstāvji vēlētos redzēt arī LFB prezidenti D. Ķikuti, savukārt līdz tam, vēl šajā pusgadā, plānots organizēt LFSA biedru saliedēšanās pasākumus. 

Tikšanās laikā starp LFB un LFSA tika apspriestas iespējas ciešākai sadarbībai un informācijas apmaiņai starp abām organizācijām - Dace Ķikute un LFB projektu koordinatore Monta Zimerte pastāstīja LFSA pārstāvēm par šogad LFB plānotajām aktivitātēm un pasākumiem, kā arī par farmācijas studentu iespējām tajās piedalīties, savukārt Anna un Ennata no LFSA dalījās savā pieredzē un novērojumos, kurus guvušas, studējot farmāciju un piedaloties LFSA darbā.

No kreisās: Ennata Viļuma (LFSA), Dace Ķikute (LFB), Anna Novosada (LFSA) un Monta Zimerte (LFB)

Ieplāno dalību LFB tālākizglītības konferencēs 2024. gadā jau laikus!?v=1713164181

Ieplāno dalību LFB tālākizglītības konferencēs 2024. gadā jau laikus!

Aicinām iepazīties ar LFB konferenču grafiku 2024. gadam! 

Esam sagatavojuši 2024. gada LFB konferenču grafiku - kopskaitā paredzētas 9 konferences, no kurām pirmā notiks tiešsaistē Zoom platformā 9. februārī, savukārt pārējās konferences notiks klātienē: 3 konferences Latvijas reģionos, 4 – Rīgā, savukārt Vasaras plenēra norises vieta vēl tiks precizēta.

LFB organizētie tālākizglītības pasākumi arī turpmāk būs fokusēti uz aktualitātēm nozarē un specifisku, farmaceitam nepieciešamu kompetenču apgūšanu un papildināšanu - informēšanu un konsultēšanu par farmakoloģiski aktīvajām vielām, farmaceitisko pakalpojumu sniegšanu, sabiedrības veselības veicināšanu, slimību profilaksi u.c. Šogad esam apņēmušies katrā no mūsu organizētajām konferencēm iekļaut arī menedžmenta kompetencēm atbilstošu saturu, lai par katras konferences apmeklēšanu papildu tiktu saņemti arī 0,5-1,5 menedžmenta kompetenču punkti, kas īpaši aktuāli ir sertificētiem farmaceitiem.

2024. gada konferenču sezonu noslēgsim ar Latvijas Farmaceitu biedrības Gada konferenci 8. novembrī, kura tiks aizvadīta svētku zīmē, jo tās laikā svinēsim Latvijas Farmaceitu biedrības trīsdesmito gadskārtu.

LFB konferenču grafiks 2024. gadam atrodams sadaļā zem kalendāra:

Šajā sadaļā redzamā tabula laika gaitā tiks papildināta ar konkrētām konferenču tēmām un nosaukumiem. Plašāka informācija par katru no konferencēm (pasākuma programma, dalības maksa, pieteikšanās iespējas u.c. informācija), pasākumam tuvojoties, tiks publicēta LFB vietnē, kā arī nosūtīta uz farmācijas speciālistu e-pastiem. 

   

LFB viedoklis par Veselības ministrijas publiskoto informatīvā ziņojuma projektu par zāļu finansiālo pieejamību?v=1713164181

LFB viedoklis par Veselības ministrijas publiskoto informatīvā ziņojuma projektu par zāļu finansiālo pieejamību

Latvijas publiskajā telpā noris intensīva viedokļu apmaiņa par zāļu cenām un to pazemināšanas iespējām. Apspriežot Veselības ministrijas Informatīvā ziņojuma par zāļu finansiālo pieejamību Latvijā projektu (tiesību aktu projekts 23-TA-3101), viedokļus pauduši gan lielo aptieku uzņēmumu asociācija (Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācija), gan lieltirgotavas (Latvijas Nacionālās zāļu apgādes asociācija), gan neatkarīgo aptieku pārstāvji (Aptieku biedrība). Arī Latvijas Farmaceitu biedrība ir iesniegusi savu viedokli un komentārus. LFB ieskatā, diskusijā par zāļu cenām nedrīkst aizmirst par racionālas zāļu lietošanas un pacientu līdzestības jautājumiem.

Latvijas Farmaceitu biedrība vizītē pie veselības ministra?v=1713164181

Latvijas Farmaceitu biedrība vizītē pie veselības ministra

Šī gada 13. novembrī veselības ministrs Hosams Abu Meri uz tikšanos Veselības ministrijas (turpmāk - VM) telpās bija aicinājis Latvijas Farmaceitu biedrības (turpmāk – LFB) prezidenti Daci Ķikuti. Sanāksmē piedalījās arī vairāki citi VM pārstāvji, tostarp parlamentārais sekretārs Artjoms Uršuļskis un Farmācijas departamenta direktore Inese Kaupere. Ministrs tikšanās laikā vēlējās uzklausīt LFB viedokli par nozarē šobrīd aktuālākajiem jautājumiem un lielākajiem izaicinājumiem LFB darbā, kā arī vēlējās pārrunāt nākotnes perspektīvas un sadarbības iespējas.

Sarunas laikā Dace Ķikute vērsa ministra uzmanību uz neskaidrībām un neatbildētiem jautājumiem saistībā ar e-recepšu apkalpošanu no 2024. gada janvāra, kad elektroniskās receptes veselības aprūpes speciālisti varēs izrakstīt un izsniegt tikai ar kvalificētiem elektroniskās identifikācijas līdzekļiem (eID kartēm vai eParaksts mobile). Tika pārrunāti arī jautājumi par pārrobežu e-receptes ieviešanu

Noslēdzies apmācību cikls onkoloģijas farmācijā

Sestdien, 21. oktobrī, viesnīcā "Monika" Rīgā notika trešā un noslēdzošā onkoloģijas farmācijas apmācību kursa daļa, kas tapa pēc Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) Onkoloģisko farmaceitu sekcijas (OFS) iniciatīvas. Kursa pamatā tika izmantoti Eiropas Onkoloģijas farmaceitu biedrības sagatavoti mācību materiāli, kas pirmo reizi tulkoti un pielāgoti Latvijas farmaceitu auditorijai. Attalināto nodarbību laikā noklausījušies lekcijas visdažādākajās aktuālās, ar onkoloģiju saistītās jomās, dalībnieki šoreiz priecājās tikties klātienē un pārrunāt attālināti apgūto materiālu.

LFB apbalvojumu padome izziņo