20. marta telefonkonferences ar VM Farmācijas departamentu rezultāti

20. marta telefonkonferences ar VM Farmācijas departamentu rezultāti

Šodien, 20.martā, LFB piedalījās telefonkonferencē ar Farmācijas departamenta vadību par  LFB, Farmācijas arodbiedrības, individuālo aptieku un tīklu aptieku iesniegtajiem jautājumiem un priekšlikumiem  par kompensējamo zāļu izsniegšanu no 1.aprīļa, Covid-19 ietekmi uz farmaceitiem un zāļu piegādi iedzīvotājiem, komunikāciju  starp farmaceitiem, ZVA un NVD.

Galvenie secinājumi:

Top vairāki skaidrojumi, kas palīdzēs farmaceitam elastīgāk izsniegt kompensējamos medikamentus no 1.aprīļa (tostarp – uzreiz izsniegt medikamentu par pilnu samaksu, ja pacients atsakās no viņam piedāvātā references medikamenta).  Informācija tiks sagatavota un izplatīta.  ZVA un NVD strādā, lai farmaceiti varētu ātrāk un ērtāk sazināties ar ZVA par zāļu pieejamības jautājumiem. ZVA papildinās farmaceitiem domāto informāciju savā mājaslapā. Tiks papildus informēti ārsti par zāļu izrakstīšanu, lai farmaceitiem nebūtu jāatver primārais zāļu iepakojums. Par izmaiņām vai precizējumiem NVD sūtīs informāciju aptiekām.

Farmaceiti tiks iekļauti personu sarakstā, kam sejas maskas nepieciešamas vispirms.

Farmaceitiem tiks rekomendēts pašiem limitēt  bezrecepšu zāļu izsniegšanas apjomu atbilstoši aptiekai piegādātajiem zāļu daudzumiem.

VM izvērtē recepšu zāļu piegādi pacientiem mājās.

Sekojiet informācijai ZVA un NVD interneta vietnēs.  Arī LFB sniegs mums pieejamo informāciju.

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2020. gada 20. martā, plkst. 14:25
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi