LFB konference Rīgā 22.03.2024.?v=1709350314

LFB konference Rīgā 22.03.2024.

 

Latvijas Farmaceitu biedrība  2024. gada
22. martā aicina farmācijas speciālistus uz klātienes konferenci Rīgā

„Sievietes skaistums un veselība”.


Koferences norises vieta:  Viesnīca “Riga Islande Hotel”, Ķīpsalas ielā 2, Rīgā 

Konferences dienu atklāsim ar LFB prezidentes Daces Ķikutes sagatavotu informāciju par aktuālitātēm farmācijas nozarē un LFB darbībā - par šo lekciju farmācijas speciālisti saņems punktu menedžmenta kompetencēs.

Konferenci turpināsim ar farmaceitu un ārstu sagatavotām izglītojošām lekcijām:

LFSA pārstāvju viesošanās LFB?v=1709350314

LFSA pārstāvju viesošanās LFB

2024. gada 21. februārī Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) birojā viesojās Latvijas Farmācijas studentu asociācijas (LFSA) pārstāves. LFSA valdē 2023. gada rudenī notikušas izmaiņas, un amatā stājusies jauna asociācijas prezidente - Anna Novosada. Anna kopā ar kolēģi Ennatu Viļumu bija ieradušās LFB birojā, lai tuvāk iepazītos ar LFB un tās prezidenti Daci Ķikuti, pastāstītu par LFSA aktivitātēm un pārrunātu saimnieciskus jautājumus. 

Saskaņā ar LFB Statūtiem LFSA ir viena no LFB sekcijām jeb struktūrvienībām, tomēr LFSA, ievērojot savu nolikumu un LFB Statūtus, darbojas un savus uzdevumus veic galvenokārt patstāvīgi. LFSA apvieno Latvijas augstskolu un koledžu farmācijas studentus un šo iestāžu absolventus trīs gadus pēc studiju pabeigšanas, ar mērķi rūpēties par farmācijas studentu vispārīgo un profesionālo izglītību un aizstāvēt farmācijas studentu intereses, un vairot farmaceita profesionālo prestižu.

LFSA pārstāves tikšanās laikā pastāstīja, ka LFSA šobrīd darbojas ap 80 biedru, pārsvarā no Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes, savukārt LFSA valdē darbojas pieci biedru kopsapulcē vēlēti valdes locekļi. Studentes informēja par asociācijas dalību Eiropas Farmācijas studentu asociācijā (EPSA), kā arī informēja par asociācijas tuvākās nākotnes plāniem - dalību Baltic Pharmaceutical Students’ Seminar (Baltijas farmācijas studentu seminārs) aprīlī Polijā, kā arī LFSA delegātu dalību šī gada jūnijā Čehijā notiekošajā EPSA kongresā. Septembrī tiks organizēts jau tradicionālais LFSA Rudens seminārs, kurā uzstājamies LFSA pārstāvji vēlētos redzēt arī LFB prezidenti D. Ķikuti, savukārt līdz tam, vēl šajā pusgadā, plānots organizēt LFSA biedru saliedēšanās pasākumus. 

Tikšanās laikā starp LFB un LFSA tika apspriestas iespējas ciešākai sadarbībai un informācijas apmaiņai starp abām organizācijām - Dace Ķikute un LFB projektu koordinatore Monta Zimerte pastāstīja LFSA pārstāvēm par šogad LFB plānotajām aktivitātēm un pasākumiem, kā arī par farmācijas studentu iespējām tajās piedalīties, savukārt Anna un Ennata no LFSA dalījās savā pieredzē un novērojumos, kurus guvušas, studējot farmāciju un piedaloties LFSA darbā.

No kreisās: Ennata Viļuma (LFSA), Dace Ķikute (LFB), Anna Novosada (LFSA) un Monta Zimerte (LFB)

Ieplāno dalību LFB tālākizglītības konferencēs 2024. gadā jau laikus!?v=1709350314

Ieplāno dalību LFB tālākizglītības konferencēs 2024. gadā jau laikus!

Aicinām iepazīties ar LFB konferenču grafiku 2024. gadam! 

Esam sagatavojuši 2024. gada LFB konferenču grafiku - kopskaitā paredzētas 9 konferences, no kurām pirmā notiks tiešsaistē Zoom platformā 9. februārī, savukārt pārējās konferences notiks klātienē: 3 konferences Latvijas reģionos, 4 – Rīgā, savukārt Vasaras plenēra norises vieta vēl tiks precizēta.

LFB organizētie tālākizglītības pasākumi arī turpmāk būs fokusēti uz aktualitātēm nozarē un specifisku, farmaceitam nepieciešamu kompetenču apgūšanu un papildināšanu - informēšanu un konsultēšanu par farmakoloģiski aktīvajām vielām, farmaceitisko pakalpojumu sniegšanu, sabiedrības veselības veicināšanu, slimību profilaksi u.c. Šogad esam apņēmušies katrā no mūsu organizētajām konferencēm iekļaut arī menedžmenta kompetencēm atbilstošu saturu, lai par katras konferences apmeklēšanu papildu tiktu saņemti arī 0,5-1,5 menedžmenta kompetenču punkti, kas īpaši aktuāli ir sertificētiem farmaceitiem.

2024. gada konferenču sezonu noslēgsim ar Latvijas Farmaceitu biedrības Gada konferenci 8. novembrī, kura tiks aizvadīta svētku zīmē, jo tās laikā svinēsim Latvijas Farmaceitu biedrības trīsdesmito gadskārtu.

LFB konferenču grafiks 2024. gadam atrodams sadaļā zem kalendāra:

Šajā sadaļā redzamā tabula laika gaitā tiks papildināta ar konkrētām konferenču tēmām un nosaukumiem. Plašāka informācija par katru no konferencēm (pasākuma programma, dalības maksa, pieteikšanās iespējas u.c. informācija), pasākumam tuvojoties, tiks publicēta LFB vietnē, kā arī nosūtīta uz farmācijas speciālistu e-pastiem. 

   

LFB viedoklis par Veselības ministrijas publiskoto informatīvā ziņojuma projektu par zāļu finansiālo pieejamību?v=1709350314

LFB viedoklis par Veselības ministrijas publiskoto informatīvā ziņojuma projektu par zāļu finansiālo pieejamību

Latvijas publiskajā telpā noris intensīva viedokļu apmaiņa par zāļu cenām un to pazemināšanas iespējām. Apspriežot Veselības ministrijas Informatīvā ziņojuma par zāļu finansiālo pieejamību Latvijā projektu (tiesību aktu projekts 23-TA-3101), viedokļus pauduši gan lielo aptieku uzņēmumu asociācija (Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācija), gan lieltirgotavas (Latvijas Nacionālās zāļu apgādes asociācija), gan neatkarīgo aptieku pārstāvji (Aptieku biedrība). Arī Latvijas Farmaceitu biedrība ir iesniegusi savu viedokli un komentārus. LFB ieskatā, diskusijā par zāļu cenām nedrīkst aizmirst par racionālas zāļu lietošanas un pacientu līdzestības jautājumiem.

Latvijas Farmaceitu biedrība vizītē pie veselības ministra?v=1709350314

Latvijas Farmaceitu biedrība vizītē pie veselības ministra

Šī gada 13. novembrī veselības ministrs Hosams Abu Meri uz tikšanos Veselības ministrijas (turpmāk - VM) telpās bija aicinājis Latvijas Farmaceitu biedrības (turpmāk – LFB) prezidenti Daci Ķikuti. Sanāksmē piedalījās arī vairāki citi VM pārstāvji, tostarp parlamentārais sekretārs Artjoms Uršuļskis un Farmācijas departamenta direktore Inese Kaupere. Ministrs tikšanās laikā vēlējās uzklausīt LFB viedokli par nozarē šobrīd aktuālākajiem jautājumiem un lielākajiem izaicinājumiem LFB darbā, kā arī vēlējās pārrunāt nākotnes perspektīvas un sadarbības iespējas.

Sarunas laikā Dace Ķikute vērsa ministra uzmanību uz neskaidrībām un neatbildētiem jautājumiem saistībā ar e-recepšu apkalpošanu no 2024. gada janvāra, kad elektroniskās receptes veselības aprūpes speciālisti varēs izrakstīt un izsniegt tikai ar kvalificētiem elektroniskās identifikācijas līdzekļiem (eID kartēm vai eParaksts mobile). Tika pārrunāti arī jautājumi par pārrobežu e-receptes ieviešanu

Noslēdzies apmācību cikls onkoloģijas farmācijā

Sestdien, 21. oktobrī, viesnīcā "Monika" Rīgā notika trešā un noslēdzošā onkoloģijas farmācijas apmācību kursa daļa, kas tapa pēc Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) Onkoloģisko farmaceitu sekcijas (OFS) iniciatīvas. Kursa pamatā tika izmantoti Eiropas Onkoloģijas farmaceitu biedrības sagatavoti mācību materiāli, kas pirmo reizi tulkoti un pielāgoti Latvijas farmaceitu auditorijai. Attalināto nodarbību laikā noklausījušies lekcijas visdažādākajās aktuālās, ar onkoloģiju saistītās jomās, dalībnieki šoreiz priecājās tikties klātienē un pārrunāt attālināti apgūto materiālu.

LFB apbalvojumu padome izziņo

LFB apbalvojumu padome izziņo "Gada Farmaceits 2023" laureātus

Saskaņā ar Latvijas Farmaceitu biedrības apbalvojumu padomes nolikuma 24. punktu, LFB apbalvojumu padome publisko LFB profesionālā apbalvojuma 
"Gada Farmaceits 2023" laureātu sarakstu:

 

Artūrs Praškilēvics - farmaceits, bij. SIA "Zāles" Cēsu Centra aptiekas farmaceits, Cēsis, RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas Farmācijas programmas vadītājs, LFB valdes kandidāts.

Marita Strupa - farmaceite, SIA "Elixir" aptieka Evita īpašniece un vadītāja, Mērsrags.

Ginta Novika - farmaceite, SIA "Jūrmalas slimnīca" slēgta tipa aptiekas vadītāja, Jūrmala.

Jeļena Petrišina - farmaceite, AS "Sentor Farm aptiekas" Mēness aptiekas 73 vadītāja, Cēsis, LFB valdes locekle.

Kārlis Plūksna - farmaceits, SIA "Valdas aptieka" Valdas aptieka farmaceits un īpašnieks, Ugāle.

Inga Puķe - farmaceite, SIA "Alante" Tirgus aptieka aptiekas vadītāja, Tukums.

Velga Rieksta - farmaceite, SIA "Saulkrastu aptieka R.B." Saulkrastu aptieka īpašniece un vadītāja, Saulkrasti.

Jānis Osītis - farmaceits, bij. AS "Sentor Farm aptiekas" Siguldas aptieka – 1 farmaceits, Sigulda, RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas lektors, ZVA eksperts.

Ksenija Lukjanova - farmaceite, SIA "Dalma LJ" Eiroaptieka 50 farmaceite, Rīga.

Elma Grīnhofa - farmaceite, SIA "BENU Aptieka Latvija" BENU aptieka 48 farmaceite, Rīga.

 

"Gada farmaceits 2023" apbalvojuma pasniegšana un laureātu sveikšana notiks Latvijas Farmaceitu biedrības Gada konferences laikā
šī gada 3.novembrī. 

Plašāka informācija par apbalvotajiem kolēģiem būs pieejama Materia Medica novembra numurā.


Tālākizglītības kurss onkoloģijas farmācijā?v=1709350314

Tālākizglītības kurss onkoloģijas farmācijā

Aicinām piedalīties tālākizglītības kursā par onkoloģiju farmācijā!

Aicinām kolēģus izmantot vēl nebijušu iespēju gūt zināšanas onkoloģijas farmācijā! Pateicoties LFB Onkoloģisko farmaceitu sekcijas (OFS) iniciatīvai Latvijas Farmaceitu biedrība piedāvā Eiropas Onkoloģijas farmaceitu biedrības izstrādātu un OFS kolēģu latviešu valodā adaptētu apmācību cikla sadaļu  “Onkoloģijas farmācija”.

Apmācību kursa ilgums: trīs dienas (22,5 akadēmiskās stundas) – 07.10.2023., 14.10.2023. un 21.10.2023.

Zane Dzirkale ievēlāta asociētā profesora amatā!?v=1709350314

Zane Dzirkale ievēlāta asociētā profesora amatā!

2023. gada 1. septembrī, atklājot jauno studiju gadu, Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā norisinājās tradicionālā darbinieku kopsapulce, kurā tika sveikti LU Sentāta apstiprinātie, akadēmiskajos amatos jaunievēlētie kolēģi. Viņu vidū arī farmaceite, LU Medicīnas fakultātes Farmakoloģijas katedras nu jau asociētā profesore - Dr.pharm. Zane Dzirkale.

No sirds lepojamies un Latvijas Farmaceitu biedrības vārdā apsveicam asociēto profesori Zani Dzirkali ar jaunā amata iegūšanu!

 

Neaizmirsti pārliecināties par pareiziem datiem savā slēgtajā sadaļā!?v=1709350314

Neaizmirsti pārliecināties par pareiziem datiem savā slēgtajā sadaļā!

LFB birojs atgādina, ka visu informāciju, kas par jums iekļauta Latvijas Farmaceitu un farmaceita asistentu reģistrā, iespējams apskatīt jūsu profilā LFB vietnē jeb tā sauktajā vietnes slēgtajā sadaļā. Slēgtajai sadaļai iespējams pieslēgties lapas labajā augšējā stūrī, ievadot savu reģistrācijas numuru un paroli. Ja parole aizmirsusies, vai līdz šim neesat mēģinājis pieslēgties slēgtajai sadaļai, skatiet informāciju ŠEIT.