21. Baltijas Farmaceitu Forums

21. Baltijas Farmaceitu Forums

No 13. - 15. aprīlim Igaunijā, Tartu pilsētā veiksmīgi noritēja 21. Baltijas Farmaceitu Forums - BPhF 2018!

Foruma tēma ‘’21.gadsimta aptieka’’ svarīga ikvienam farmaceitam, tāpēc 58 Latvijas delegāti mājup atgriezās gandarīti par dzirdēto un savstarpējā komunikācijā ar citu valstu farmaceitiem diskutēto. Foruma dalībnieku skaits gadu no gada pieaug, šogad tas bija 360.

Pasākuma atklāšanas uzrunās Baltijas valstu farmaceitu sabiedrisko organizāciju līderi uzsvēra farmaceita kā profesionāļa prasmes darboties mainīgā vidē, spējas atrast individuālus risinājumus farmaceitiskās aprūpes un aptiekas pakalpojumu sniegšanā iedzīvotājiem, nepieciešamību popularizēt farmaceita profesijas lietderību un sasniegumus politiķiem un sabiedrībai.

Igauņu kolēģi bija parūpējušies par augsta līmeņa atraktīviem vieslektoriem no Nīderlandes, Somijas, Portugāles, tostarp bija iespēja klausīties līdzšinējo Starptautiskās farmaceitu federācijas (FIP) izpilddirektoru Luc Besancon. Forumā dalījāmies pieredzē par farmaceita lomu individuāla pacienta aprūpē atvērta tipa un slimnīcu aptiekās, iepazināmies ar dažādu pasaules valstu pieredzi aptieku pakalpojumu sniegšanā, tika apskatītas iespējas un pamatojums plašināt apmaksātu aptieku pakalpojumu klāstu, attīstot  tehnoloģijas - e-veselību, mobilās lietotnes.

No LFB puses prezentācijas sniedza farmaceites Inese Sviestiņa, Lāsma Medjanova, Anna Ļapidevska, Aleksandra Aitullina.

Bija padomāts par saturīgu saviesīgo daļu unikālajā AHHAA zinātnes centrā, kā arī bija iespēja aplūkot Tartu Universitātes muzeju.  Ar plašāku apskatu par foruma norisi varēsiet iepazīties žurnālā "Materia Medica".

 

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2018. gada 18. aprīlī, plkst. 15:00
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi