Tālākizglītības iespējas farmācijas speciālistiem laikā, kad nenotiek klātienes apmācības

Tālākizglītības iespējas farmācijas speciālistiem laikā, kad nenotiek klātienes apmācības

Sakarā ar ierobežojumiem Covid-19 pandēmijas laikā organizēt tradicionālos klātienes pasākumus, vēlamies atgādināt, ka profesionālās kvalifikācijas uzturēšanai un pilnveidošanai jebkurā laikā iespējams piedalīties neklātienes pasākumos – apgūt zināšanas izmantojot lekciju videoierakstus, ko šobrīd piedāvā vairāki organizatori. Pēdējā gada laikā

šis apmācību segments ir ievērojami paplašinājies.

Vairums noteikti zina un izmantojuši SIA Evisit apmācību platformu, kas sadarbojas ar LFB jau no 2011. gada. Vietnē  www.evisit.eu  šobrīd farmaceitiem ir pieejamas 33 lekcijas, kas sekmīgi nokārtojot testus ļauj iegūt kopā 43 tālākizglītības punktus.

2020. gada laikā strauju izaugsmi uzrādījis SIA Medikamentu informācijas centrs, kas sākotnēji farmaceitu izglītošanu  uzsāka ar tālākizglītības testiem žurnālā Materia Medica, ko tagad pārliecinoši turpina ar profesionālu lekciju piedāvāšanu vietnē www.kursi.mic.lv . Piedāvājums – 36 lekcijas kopā ar 37 tālākizglītības punktiem.

Pagājušajā gadā neklātienes tālākizglītības pasākumu rīkotājiem ir pievienojusies AS Olainfarm, izveidojot jaunu apmācību portālu Open.Olainfarm. https://open.olainfarm.com Tajā šobrīd iespējams papildināt zināšanas noklausoties kādu no septiņām farmaceitiem paredzētām lekcijām alergoloģijā, ginekoloģijā, neiroloģija/psihiatrijā, gastroenteroloģijā, infektoloģijā un vairākās lekcijās iegūt arī tālākizglītības punktus. Portāls regulāri tiek papildināts ar jaunām aktuālām lekcijām.

Joprojām aktīvi darbojas ESF finansētās tālākizglītības programmas, kas ar Veselības ministrijas starpniecību piedāvā ārstniecības personām, ārstniecības atbalsta personām, farmācijas aprūpes pakalpojumu sniedzējiem papildināt profesionālās un vispārējās zināšanas bezmaksas mācībās, vairāk informācijas: http://www.talakizglitiba.lv/ Ir vienas, divu, trīs un četru dienu apmācības, kas šobrīd notiek klātienes tiešsaistes režīmā.

Arī atsevišķi farmācijas uzņēmumi piedāvā apmācības tieši saviem farmācijas speciālistiem, šajos gadījumos darbiniekiem jau ir nosūtīta informācija par iespējām.

Ja vēlaties piedalīties pasākumā, kuru organizators nav pieteicis tālākizglītības punktiem farmācijas speciālistiem, bet uzskatāt, ka tas jūs interesē un ir noderīgs farmaceitisko, sabiedrības veselības vai menedžmenta kompetenču apgūšanai, aicinām izmantot individuālā pasākuma pieteikuma iespēju – skat. https://www.farmaceitubiedriba.lv/lv/talakizglitibas-pasakumu-pieteiksanas-kartiba-individualajiem-pieteikumiem un izmantot zināšanu, reizē tālākizglītības punktu, papildināšanai. No 2021. gada arī par visiem Latvijas Ārstu biedrības rīkotiem pasākumiem tālākizglītības punktus būs iespējams iegūt tikai rakstot individuālos pieteikumus.

Atgādinām, ka tie farmaceiti un farmaceita asistenti, kuriem tālākizglītības atskaites periods vai sertifikāts (sertificēto farmaceitu gadījumā) beigsies 2021. gada laikā, trūkstošos moduļa formas tālākizglītības punktus pilnībā var aizvietot ar modulim pielīdzinātajiem tālākizglītības punktiem, kuri iegūstami iepriekšminēto SIA Evisit, SIA Medikamentu informācijas centrs un AS Olainfarm apmācību portālos.

Jebkuru ar tālākizglītību saistīto jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar LFB biroju, tālr. 67280522, vai rakstot lfb@farmaceitubiedriba.lv , arī gadījumos, ja neesat pārliecināti, vai jūsu izvēlētais tālākizglītības pasākums ir novērtējams tālākizglītības punktu izteiksmē.

Vēlam ērtu, drošu un veselību saudzējošu tālākizglītības apgūšanu,

LFB birojs

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2021. gada 8. februārī, plkst. 14:38
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi