Aktuālie drošības pasākumi aptiekās un to kontrole (16.02.2021.)

Vēršam farmaceitu uzmanību, ka arī aptiekās jāievēro Ekonomikas ministrijas interneta vietnē rodamā aktuālā informācija par drošības pasākumiem tirdzniecības vietās:   https://www.em.gov.lv/lv/informacija-tirgotajiem .

Tas nozīmē – jāsagatavo arī  pašpārbaudes lapa (šeit)  un jābūt gataviem, ka aptiekas var kontrolēt Valsts un pašvaldības policija par šo pasākumu ievērošanu.

Šodien, 16.februārī pēc LFB iniciatīvas notika videokonference ar VM Farmācijas departamentu, kurā kopīgi ar aptieku īpašnieku biedrībām paudām neizpratni un uzdevām jautājumus par izveidojušos situāciju, jo mūsuprāt nav ņemta vērā aptieku (kā reglamentēta tirdzniecības un veselības aprūpes vietas) darba un izvietojuma specifika. Turklāt aptiekās nav notikušas sortimenta izmaiņas – paplašinājums.  Aicinājām Veselības ministriju kā aptiekas uzraugošu institūciju novērst situāciju, kad aptiekas nesaņem vienotu un skaidru informāciju.  Nav pieļaujams, ka nav vienotas prasības kontrolei no kontrolējošo policijas darbinieku puses.

Aicinām pārrunāt šos jautājumus arī ar aptiekas īpašnieku.

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2021. gada 16. februārī, plkst. 16:41
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi