Notikusi pirmā tikšanās ar veselības ministru Danielu Pavļutu

Notikusi pirmā tikšanās ar veselības ministru Danielu Pavļutu

Šodien, 19.martā veselības ministrs Daniels Pavļuts videokonferencē uzrunāja farmācijas nozari. Vispirms ministrs teica paldies farmācijas industrijai, farmaceitiem un pārējiem aptieku darbiniekiem par to, ka pandēmijas laikā tiek nodrošinātas sabiedrības vajadzības zāļu jomā, tēlaini izsakoties, ka "karu nevar

vinnēt, ja nav, kas piegādā patronas, ar ko šaut…".

Ministrs pauda nostāju, ka turpinās iepriekšējā ministra uzsākto jautājumu risināšanu – zāļu cenu jautājumu, aptieku pakalpojuma pieejamību, tostarp mazapdzīvotās vietās. Ministrs pauda nesatricināmu atbalstu godīgas konkurences atbalstam, kā arī pauda izpratni, ka nepieciešams stratēģisks skatījums un plānošana, lai uzņēmēji varētu sekmīgi strādāt. Par E-veselības e-receptes nedienām viņš ir ļoti labi informēts, un šogad tiks uzsākta jaunas sistēmas veidošana. Protams, viens no centrālajiem jautājumiem ir sabiedrības vakcinēšanas pret Covid-19 nodrošināšana. LFB, kolēģiem no aptiekām un īpašnieku pārstāvjiem bija iespēja akcentēt arī citus aptiekas darbu skarošus jautājumus. LFB pauda nepieciešamību palielināt farmaceita lomu sabiedrības veselības aprūpē, ieviest no valsts budžeta apmaksātus farmaceita pakalpojumus, kā arī iestājāmies par slēgta tipa aptieku, kā slimnīcas struktūrvienības modernizāciju un attīstību un tajās strādājošo farmaceitu atalgojuma palielinājumu.

Informējām ministru par no farmaceitiem saņemto informāciju, ka sakarā ar epidemioloģisko pasākumu pārbaudēm tirdzniecības vietās, palielinās un dublējas pārbaudes aptiekās – vienu un to pašu pārbauda un uzrauga gan valsts policija, gan pašvaldību policija, gan Patērētāju tiesību aizsardzības centrs. Ministrs izteica gatavību runāt gan ar Ekonomikas ministriju, gan Valsts policiju, bet lūdza sniegt konkrētākus datus, par kuriem runāt. Uz ministra jautājumu, vai arī aptiekas vēlētos saņemt aktuālos biļetenus, kādus sagatavo un izsūta ārstiem, lai informētu par Covid-19 vakcīnām, kā arī  bukletus, ko izsniegt aptiekas apmeklētājiem LFB atbildēja apstiprinoši, gan norādot, ka farmaceitiem kā profesionāļiem ir jāpārzina vakcīnas kā zāļu grupa, un ka farmaceiti kopumā ir labi informēti.

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2021. gada 19. martā, plkst. 14:59
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi