Aktualitātes par obligāto vakcināciju farmācijas speciālistiem

Aktualitātes par obligāto vakcināciju farmācijas speciālistiem

Šobrīd Ministru kabineta noteikumu projekts ‘’Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai’’, pieņemts 29.09.2021. Ministru kabineta sēdē un atrodas Valsts kancelejā tālāku procedūru veikšanai.

Noteikumu projekta 237.punktā paredzēta prasība, ka personas, kas sniedz veselības aprūpes pakalpojumus ārstniecības iestādēs un aptiekās, kā arī līgumattiecību izpildes laikā pakalpojuma sniegšanas vietā nonāk saskarē ar pacientiem vai aptieku klientiem, ir ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. 

Tātad ir nolemts, ka farmaceitiem un farmaceita asistentiem, lai sniegtu farmaceitisko aprūpi iedzīvotājiem, ar 15.novembri jābūt obligāti vakcinētiem pret Covid-19 vai pārslimošanas faktu apliecina sertifikāts.

Tomēr patreiz vēlreiz tiek vērtēti visi riski, kādi varētu rasties iedzīvotājiem, ja šos noteikumus izsludinās.

LFB gan mutiski, gan rakstiski ir aicinājusi Veselības ministriju atkārtoti atbildīgi izvērtēt riskus – gan iedzīvotājiem, gan farmaceitiskās aprūpes pakalpojuma pieejamībai. Esam aicinājuši izvērtēt iespēju aptiekās strādājošiem strādāt arī ar 72 stundu laikā veiktu Covid-19 testu. Esam saņēmuši mutisku atbildi no Farmācijas departamenta direktores I. Kauperes, ka riski tiek vērtēti un informācija tiks nekavējoties sniegta. Vienlaicīgi sekojot diskusijām un informācijai valsts televīzijā, masu medijos – saprotams, ka notiek intensīvs darbs gan Saeimā, gan Ministru kabinetā par to, kādi rīcības modeļi tiks noteikti visā valstī.  Paredzēts, ka Tieslietu un Labklājības ministrija izstrādās vadlīnijas darba devējiem, kā savienot pandēmijas ierobežošanai noteiktās prasības ar Darba likumu, tāpat ir informācija, ka tiks dibināts Ārstu konsīlijs, kas izskatīs gadījumus, kad vakcinēties netiek rekomendēts cilvēka veselības stāvokļa dēļ.

Jāapzinās, ka strādājot savā profesijā – par farmaceitu vai farmaceita asistentu – esam veselības aprūpes speciālisti, kam pieejama kvalitatīva, uz zinātniskiem pierādījumiem balstīta informācija par vakcīnām, tāpēc aicinām kolēģus, kuri nav pieņēmuši lēmumu būt vakcinētiem, noteikti vakcinēties. Darba devējus savukārt aicinām sniegt darbiniekiem objektīvu un aktuālu  informāciju par esošo situāciju normatīvo aktu tiesiskā piemērošanā. Kā arī sekojam līdzi, kādi lēmumi tiks pieņemti valstī.

06.10.2021.

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2021. gada 6. oktobrī, plkst. 12:38
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi