Apsveicam Igaunijas farmaceitus ar sekmīgu aptieku reformas finišu 1.aprīlī par spīti aktuālajai pandēmijai pasaulē!

Apsveicam Igaunijas farmaceitus ar sekmīgu aptieku reformas finišu 1.aprīlī par spīti aktuālajai pandēmijai pasaulē!

Ceram, ka šīs gaidītās pārmaiņas būs noderīgas sabiedrībai, stiprinās farmaceita lomu sabiedrībā, ļaus pieņemt neatkarīgus profesionālus lēmumus, vairos jauno speciālistu interesi par darbu aptiekā. 
Vēlam noturēt pozīcijas un pierādīt šāda lēmuma efektivitāti, jo pagaidām daudz nezināmā… Vēlam igauņu kolēģiem veiksmi un izdošanos arī turpmāk, un, iespējams, šāds solis iedrošinās īstenot pārmaiņas aptieku sektorā arī citas valstis!

468 aptiekas Igaunijā ar 1. aprīli turpina savu darbu nu jau citā statusā.

Aptieku reforma Igaunijā, kuras aizsākumi meklējami 2014. gadā, nu ir ieraudzījusi dienasgaismu. Šie grozījumi Igaunijas Farmācijas likumā paredz, ka vispārējo pakalpojumu aptiekās vairākuma kapitāldaļām jāpieder farmaceitiem, kuriem uzņēmumā jābūt noteicošajai ietekmei. Reformas mērķis ļoti vienkāršs un saprotams jebkuram veselības aprūpes speciālistam - it īpaši farmaceitiem un farmaceitu asistentiem – atdalīt medikamentu mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības biznesu, stiprināt farmaceitu lomu un nozīmi veselības aprūpes sistēmā, nodrošināt profesionālu aptieku pakalpojumu attīstību un samazināt biznesa interešu ietekmi uz aptieku pakalpojumiem. Jāuzsver, ka farmaceitiem jāspēj īstenot valsts lēmumu un sekmīgi jāsavieno kvalitatīvas farmaceitiskās aprūpes sniegšana ar uzņēmuma vadīšanu, kas tagad ir viņu rokās.
Zinām, ka realizējot jebkādas lielas pārmaiņas un reformas, tās pavada arī neziņa un šaubas par to izdošanos. Šobrīd lielākās raizes ir par to, cik lielā mērā būs izdevusies iecere samazināt vairumtirgotāju kontroli pār mazumtirdzniecību. “Lai gan oficiāli aptiekas tagad pieder farmaceitiem, to lielāko daļu ar bijušajiem īpašniekiem saista nomas un franšīzes līgumi. Vairumtirgotāji neizzudīs un viņi turpinās daļēji diktēt noteikumus farmācijas jomā ari turpmāk.” Šādi izteicies Igaunijas Konkurences departamenta ģenerāldirektors Merts Otss.
Taču neskatoties uz šaubām un dažādiem citiem šķēršļiem, Igaunija to ir paveikusi un tas jau ir ārkārtīgi daudz farmācijas speciālistu pašapziņas celšanai, kā arī apziņai, ka viņu spēkos ir darīt daudz vairāk nekā līdz šim!

Jāpiezīmē, ka Igaunijas Farmaceitu biedrība (Eesti Farmaatsia Selts) ir ilgstošs LFB sadarbības partneris un sadarbojamies arī ar farmaceitiem no Igaunijas Farmaceitu asociācijas.

LFB

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2020. gada 2. aprīlī, plkst. 16:09
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi