Farmaceitiem, farmaceita asistentiem un pārējiem aptieku un zāļu lieltirgotavu darbiniekiem iespējams pieteikties uz vakcinēšanos pret Covid-19

Cienītie speciālisti!

Ar šodienu rasta iespēja uzsākt gaidīto vakcināciju pret Covid-19 aptiekās un zāļu lieltirgotavās strādājošiem. Valsts piedāvā divus pieteikšanās ceļusabi iespējami iepriekš saņemot no darba devēja izziņu (formu skat.zemāk), ka strādājiet aptiekā vai zāļu lieltirgotavā. Varēsiet izmanot ceļu, ka Jūs piesaka darba devējs (kopīgā sarakstā ar citiem aptiekā vai uzņēmumā strādājošiem), vai saņemot no darba devēja  izziņu  un piesakoties individuāli, izvēloties no sev pieejamākajām vakcinācijas vietām (sarakstu arī skat.zemāk). Atgādinām, ka vakcinēšanās ir brīvprātīga!

Ja būsiet individuāli saņēmis izziņu – pieteikties vakcinācijai variet arī  vēlāk  (ne, piemēram, februāra otrajā nedēļā). Tomēr rekomendējam pieteikties savlaicīgi, jo vakcinācijas kabineti saņem vakcīnas atbilstoši saņemtajiem pieteikumiem! Dodoties jau uz vakcinācijas kabinetu līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments  (ar personas kodu).

Vakcīnas veidu izvēlēties nav un nebūs iespējas, revakcinācija tiek garantēta ar to pašu vakcīnu! Informāciju var meklēt arī SPKC mājaslapā vai citur Nacionālā veselības dienesta e pasta uzrādītajos kontaktos!

Nacionālā Veselības dienesta E-pasts

Par Covid-19 vakcināciju

E- pasts

Labdien!

Pakāpeniski tiek plānots uzsākt arī aptiekās un citās iestādes strādājošo ārstniecības personu vakcināciju.

Lai uzsāktu aptiekās un citās iestādēs strādājošo ārstniecības personu vakcināciju, tiek uzsākta gaidīšanas rindu veidošana noteiktās vakcinācijas iestādēs un pēctecīgi plānots nepieciešamo vakcīnu skaits konkrētā ārstniecības iestādē.

Nacionālais veselības dienests (NVD) sadarbībā ar Slimības profilakses un kontroles centru (SPKC) un Zāļu valsts aģentūru (ZVA) izveidojis karti ar Covid-19 vakcinācijas kabinetu adresēm un kontaktinformāciju, kurās tiek vakcinētas ārstniecības personas: https://bit.ly/3scBKNE.

Vakcinācijas kabinetu kontaktinformācija var tikt izmantota, lai  Aptiekas pieteiktu strādājošās ārstniecības personas  gaidīšanas rindā  vai, lai veiktu individuālu pierakstu. Lai atvieglotu vakcinācijas iestāžu, kas veiks citu prioritāro grupu vakcināciju, darbu, aicinām aptiekas vakcinācijai pieteikt savu ārstniecības personāla kolektīvu, nevis individuāli.

Aptiekai jāaizpilda izziņa* un jāiesniedz to vakcinācijas iestādei, apliecinot, ka aptiekā tiek nodarbinātas ārstniecības personas, kurām nepieciešams nodrošināt Covid-19 vakcīnu.

Izziņu* var izmantot gan piesakot savu darbinieku kolektīvu vakcinācijai, gan, lai apliecinātu, farmaceits strādā aptiekā.

Izziņa vakcinācijai (pielikumā)

Aptiekai ir jāaizpilda Izziņu* var izmantot gan piesakot savu darbinieku kolektīvu vakcinācijai, gan, lai apliecinātu, ka darbinieks. t.sk. ārstniecības persona piedalās veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanā.

Iepriekš izslimota Covid-19 slimība nav iemesls neveikt personas vakcināciju! Kamēr pastāv ierobežota pieejamība vakcīnām pret Covid-19, priekšroka vakcinācijai dodama personām, kurām nav datu par SARS-CoV-2 infekciju anamnēzē vai COVID-19 izslimots vairāk kā 90 dienas atpakaļ.

Gadījumā, ja nav iespējams sazināties ar vakcinācijas kabinetu – lūgums sazināties ar Nacionālo veselības dienestu pa bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 un ziņot, lai operatīvi risinātu problēmu.

Ar cieņu,

Nacionālais veselības dienests

04.02.2021.

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2021. gada 4. februārī, plkst. 17:42
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi