FARMACEITS UN KORONAVĪRUSA INFEKCIJA COVID-19

FARMACEITS UN KORONAVĪRUSA INFEKCIJA COVID-19

11. februārī Pasaules veselības organizācija jauno koronavīrusa infekciju nosaukusi par Covid-19. Nosaukums veidots no izceltiem burtiem vārdos “coronavirus disease” un gadskaitļa, kad slimības uzliesmojums sācies.

Starptautiskā farmaceitu federācija (FIP), balstoties uz Portugāles Aptieku asociācijas (Associação Nacional das Farmácias Portugal) materiālu “Coronavírus 2019-nCoV: Intervenção da farmácia”, izveidojusi infografiku ar farmaceitu rīcības algoritmu aptiekā saistībā ar Covid-19. Pievienota Latvijai specifiska informācija.

Svarīgi par Covid-19!

Līdz 26. februārim Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar koronavīrusa izraisīto slimību
Covid-19, bet atbildīgie dienesti aicina informācijai sekot līdzi Slimību profilakses un kontroles centra  mājaslapā.

Ceļojot augsta riska teritorijās, jāievēro šādi piesardzības pasākumi:

  • Jāizvairās no cilvēkiem, kuri izskatās saslimuši.
  • Jāvairās aiztikt acis, degunu un muti ar nemazgātām rokām.
  • Regulāri jāmazgā rokas, ziepējot tās vismaz 20 sekundes, vai roku jālieto dezinfekcijas līdzekli, kas satur ne mazāk kā 60% spirta.
  • Īpaši svarīgi nomazgāt rokas pēc labierīcību apmeklējuma, pirms ēšanas un pēc klepošanas, šķaudīšanas vai deguna izšņaukšanas. Iepriekš minētās darbībās izmantotās salvetes uzreiz jāizmet.

Lai arī aptieka nav ambulatora iestāde, tomēr gadījumos, kad klients atbilst personu ar Covid-19 risku aprakstam, rīcība aptiekā līdzinās ambulatorām iestādēm ieteiktai. Slimnieku lūdz gaidīt neatliekamo medicīnisko palīdzību izolētā telpā, izsniedz viņam masku, arī aptiekas personāls lieto masku un ievēro citus profilakses pasākumus (https://spkc.gov.lv/upload/Aktualitates/2020/2019-nCoV/24.02.2020/posteris__amb__arst_iestadem24_02_2020.pdf.)

Valsts operatīvā medicīniskā komisija, kas nodrošina veselības nozares institūciju saskaņotu darbību ārkārtas medicīniskā situācijā, noteikusi, ka valstis un teritorijas, no kurām atgriežoties jāveic īpaši piesardzības pasākumi, kopš 24. februāra ir Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, Itālijas Lombardijas un Veneto apgabali.

Ceļotājiem uz Itāliju jāņem vērā, ka Itālijas lidostās ieradušos pasažieru ķermeņa temperatūra tiek pārbaudīta ar termālo skeneri vai termometru. Ja tā ir paaugstināta, ceļojumu var nākties pārtraukt analīžu veikšanai un rezultātu saņemšanai.

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2020. gada 27. februārī, plkst. 12:53
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi