In memoriam: prof. em. Ilze Bārene


Mūžībā devusies Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes Lietišķās farmācijas katedras
emeritētā profesore Ilze Bārene
(15.02.1941.–31.05.2023.).


Izsakām visdziļāko līdzjūtību ģimenei, piederīgajiem, draugiem un kolēģiem.

Ilze Bārene Rīgas Stradiņa universitātē (agrāk Rīgas Medicīnas institūts, Latvijas Medicīnas akadēmija) strādāja no 1971. gada, bijusi kolēģu un studentu cienīta un iemīļota. Visu savu darba mūžu aktīvi darbojusies pētniecībā, īpašu uzmanību veltot dažādu zāļu formu un ārstniecības augu izpētei, bijusi vairāku publikāciju autore. Virzījusi rūpnieciskās zāļu formu tehnoloģijas attīstību Latvijā. Piedalījusies ar farmāciju un medicīnu saistītas terminoloģijas izstrādē latviešu valodā. Vairākas farmaceitu paaudzes var saukt Ilzi Bāreni par savu skolotāju. 

Ilze Bārene devusi arī milzīgu ieguldījumu Latvijas Farmaceitu biedrības darbībā - viena no pirmajiem Latvijas Farmaceitu biedrības biedriem, biijusi ilggadēja Latvijas Farmaceitu biedrības valdes locekle. Ilgstoši bijusi Farmaceitu profesionālās kvalifikācijas sertifikācijas Eksāmenu komisijas priekšsēdētāja. Aktīvi atbalstījusi un iesaistījusies Latvijas Farmaceitu biedrības izglītojošo projektu un citu biedrības aktivitāšu realizēšanā.

1999. gadā Ilze Bārene saņēmusi Grindeļa balvu par sasniegumiem pētniecībā un farmaceitu izglītībā. Par mūža ieguldījumu farmaceitu izglītībā un tālākizglītībā 2017. gadā apbalvota ar Latvijas Farmaceitu biedrības dibināto Paracelza balvu. 2022. gada oktobrī Ordeņu kapituls Ilzei Bārenei piešķīris Latvijas Republikas valsts apbalvojumu - Atzinības krustu - un iecēlis viņu par Atzinības krusta komandieri par mūža ieguldījumu farmācijas jomas izglītības un zinātnes darbā.

 

Atvadīšanās no profesores notiks ceturtdien, 8. jūnijā, pulksten 13.00 no apbedīšanas biroja “Tāle” Tukumā, Jāņa ielā 9.

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2023. gada 2. jūnijā, plkst. 11:13
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi