In memoriam: prof. Santa Purviņa


Pāragri mūžībā devusies 
Rīgas Stradiņa universitātes Farmakoloģijas katedras profesore un docētāja, 
ārste psihiatre Santa Purviņa.
(27.12.1972. - 30.07.2023.)

Izsakām visdziļāko līdzjūtību ģimenei, piederīgajiem, draugiem un kolēģiem.


Santa Purviņa darbu Rīgas Stradiņa universitātē uzsāka 1997. gadā, un ir strādājusi gan Iekšķīgo slimību katedrā, gan Farmakoloģijas katedrā. No 2015. līdz 2020. gada bijusi Farmakoloģijas katedras vadītāja. 2018. gadā ievēlēta par profesori. S.Purviņa izstrādājusi un vadījusi vairākus Medicīnas fakultātes un Farmācijas fakultātes studiju kursus, bijusi vairāku farmakoloģijas mācību grāmatu autore un līdzautore, kā arī studējošo pētniecisko darbu vadītāja un recenzente.

Profesore līdzdarbojusies vairākās profesionālajās un sabiedriskajās organizācijās - bija Latvijas klīnisko farmakologu un farmakoterapeitu asociācijas, Latvijas psihiatru asociācijas, Eiropas Neiropsihofarmakologu asociācijas, kā arī Eiropas klīniskās farmakoloģijas un farmakoterapijas asociācijas biedre un LZP eksperte. Saņēmusi A/S „Grindeks” fonda „Zinātnes un izglītības atbalstam” apbalvojumu par nozīmīgu ieguldījumu jaunu speciālistu izglītošanā.

Vairākus gadus bijusi Farmaceitu profesionālās kvalifikācijas sertifikācijas Eksāmenu komisijas locekle. 2017. gadā LFB Kongress uzņēma S.Purviņu par Latvijas Farmaceitu biedrības Goda biedru par ieguldījumu farmaceitu un farmaceita asistentu tālākizglītībā, par aktīvu iesaistīšanos farmācijas jomai aktuālu jautājumu apspriešanā, priekšlikumiem problēmu risināšanā, sabiedrības izglītošanā, kā arī par atbalstu un līdzdalību LFB aktivitātēs.

Papildus tiešajiem darba pienākumiem S.Purviņa darbojās arī RSU Pētījumu ētikas komitejā kā priekšsēdētāja vietniece, un bija PSKUS Zinātniskā institūta Ētikas komisijas un Reto slimību koordinācijas centra zāļu komisijas locekle.

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2023. gada 1. augustā, plkst. 10:59
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi