Informācija par neautomātisko svaru lietojumu

Informācija par neautomātisko svaru lietojumu

Saskaņā ar Ministru kabineta 2006.gada 7.marta noteikumu Nr.180 “Neautomātisko svaru atbilstības novērtēšanas noteikumi” (turpmāk – Noteikumi Nr.180) 26.punkta prasībām, informējam, ka:

Atbilstoši Ministru kabineta 2006.gada 18.aprīļa noteikumu Nr.304 “Noteikumi par zāļu ražošanas un kontroles kārtību, par zāļu ražošanu atbildīgās amatpersonas kvalifikācijas prasībām un profesionālo pieredzi un kārtību, kādā zāļu ražošanas uzņēmumam izsniedz labas ražošanas prakses sertifikātu” 49.punkta prasībām Aptiekā izmanto mērīšanas līdzekļus, kuri ir kalibrēti un verificēti atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas izdoti saskaņā ar likumu "Par mērījumu vienotību" (turpmāk – Likums).

Atbilstoši nozares normatīvajam regulējumam, zāļu sagatavošanā pēc receptes un zāļu kontrolei lietotie neautomātiskie svari ir pakļauti valsts metroloģiskajai kontrolei. Savukārt Noteikumu Nr.180 3.1.apakšpunktā noteiktas svaru lietošanas kategorijas, kurās lietotajiem svariem jāatbilst Noteikumu Nr.180 prasībām. Atbilstoši 3.1.5.apakšpunktā noteiktajam, šāda kategorija ir masas noteikšana, lai pagatavotu zāles pēc receptes, kā arī masas noteikšana analīzēs, ko veic farmācijas laboratorijās. Ņemot vērā nozares speciālo normatīvo aktu regulējumu un Noteikumu Nr.180 prasības, farmācijā zāļu pagatavošanai pēc receptes un zāļu kontrolei izmantotie svari tiek lietoti Likuma 7.panta pirmās daļas 2.punktā noteiktajā reglamentētā jomā medikamentu kontrolē.

Apkopojot iepriekš minēto, norādu, ka saistībā ar Noteikumu Nr.180 26.punkta prasībām Jums jāizvērtē tie neautomātiskie svari, kuri tiek izmantoti zāļu pagatavošanā pēc receptes, zāļu kontrolē un analīzēs farmācijas laboratorijā.

 

Veicot pašlaik lietošanā esošo neautomātisko svaru izvērtēšanu, norādu, ka no 01.01.2016 reglamentētajā jomā vairs nevarēs izmantot tādus neautomātiskos svarus, kuriem nav CE un M zīmes atbilstības marķējums (sk. tālāk marķējuma piemēru):

   

Konkrēti, uz svariem ir jābūt visiem atbilstības marķējuma elementiem:

1) CE zīme;

2) pie tās gada pēdējie divi cipari (piemērā “14”);

3)paziņotās institūcijas numurs (piemērā “1234”);

4) melns M burts uz zaļa fona.

 

Līdz ar to no 01.01.2016 vairs nevarēs lietot tādus neautomātiskos svarus, kuri, piemēram, nodoti lietošanā līdz 1997.gadam (stājās spēkā Likuma prasības, sk. e-pastam pievienotos attēlus). Reglamentētajā jomā nevar lietot arī tādus svarus, kuri savulaik nodoti lietošanā ar nepilnīgu atbilstības novērtēšanu, piemēram, svariem ir CE un M zīmes marķējums, bet nav paziņotās institūcijas numurs (četri cipari).

 

Papildus jautājumu gadījumā rakstiet uz e-pastu - Inese.Sidraba@ptac.gov.lv vai zvaniet 67388629

 

Patērētāju tiesību aizsardzības centra

Preču un pakalpojumu uzraudzības departamenta

Tehniskās un metroloģiskās uzraudzības daļa

Brīvības iela 55, Rīga, LV-1010

www.ptac.gov.lv

 

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2015. gada 1. oktobrī, plkst. 10:52
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi