Jauno farmaceitu tikšanās - atskats!

Jauno farmaceitu tikšanās - atskats!

Neformālā gaisotnē 2020.gada janvāra mēneša izskaņā LFB telpās Vecrīgā tikās aktīvi un jauni speciālisti – farmaceiti, lai apspriestos par aktuālākajiem jautājumiem šobrīd nozarē.

Tika spriests par LFB darbībā veicamajiem uzlabojumiem – aktuālāka informācija par biedrības darbu, lai iedrošinātu farmaceitus un farmaceitu asistentus izteikt savus viedokļus un priekšlikumus, kurus LFB varētu nodot tālāk sabiedrībā un valdošajām institūcijām. Jaunie farmaceiti gatavi vairāk sadarboties un atbalstīt farmācijas programmu studentus. Aicināsim iesaistīties pasākumos, atbalstīsim pētniecību ar saviem materiāliem un informāciju, lai farmaceitu tīkls Latvijā augtu gan skaitliski, gan kvalitatīvi.

Izskanēja lūgums saprotamāk skaidrot LFB sniegtos pakalpojumus (farmaceitu reģistrācija un sertifikācija) LFB mājaslapā, LFB informēja, ka šajā jomā jau ir uzsākts aktīvs un radošs darbs.

Jaunie speciālisti kā ļoti nozīmīgu faktu atzīmēja arī komunikāciju ar lielo tīklu aptiekām. Katras aptiekas vadītājam neatkarīgi no tīkla, kurā viņš strādā, jāspēj savā aptiekā nodrošināt kvalitatīvi, standartizēti un efektīvi klientu apkalpošanas procesi, kā arī jāspēj sekot līdzi visām likumiskajām un tehniskajām izmaiņām. Saspringtajā darba ikdienā nedrīkst aizmirst par pareizu farmaceitisko aprūpi, un liela loma aptiekas kolektīva kvalitātē ir tieši vadītājam. Mēs labi zinām, ka katrā aptiekā ir savs īpašs mikroklimats, tāpēc katram speciālistam, kā arī mums – sabiedriskajām organizācijām – ar visiem spēkiem jārūpējas, lai šie aptieku iekšējie procesi būtu atbilstoši noteiktām normām, tajā pašā laikā saglabājot katras aptiekas brīvību savu iekšējo standartu uzturēšanai.

Vēl viena attīstības joma, par kuru tika runāts, ir dažādu vadlīniju un rekomendāciju izstrāde, pie kurām pieturētos visas aptiekas. Dažas no šīm idejām jau ir izstrādes procesā, piemēram, apkalpošanas struktūra pašārstēšanās gadījumā.

Jaunie speciālisti aicina ikvienam farmaceitam un farmaceita asistentam aizdomāties, kāpēc mēs strādājam aptiekā, kāpēc mums ir svarīgi palīdzēt cilvēkiem. Mums jābūt vienotiem savās idejās par farmācijas nozares nākotni, jo tieši mēs esam īstais virzītājspēks pozitīvu pārmaiņu virzienā.

Lai gan dalībnieku skaits sanākšanā nebija liels – viedokļu apmaiņa bija auglīga, un liels dalībnieku skaits, iespējams, nav lietderīgs. Nepieciešams, lai domu apmaiņa būtu konstruktīva , un prieks, ka jaunajiem farmaceitiem ir ko teikt!

Uz tikšanos nākošajā sanāksmē marta mēnesī!

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2020. gada 18. februārī, plkst. 13:52
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi