Latvijas Farmaceitu biedrība par jaunās valdības veidošanu.

Latvijas Farmaceitu biedrība par jaunās valdības veidošanu.

Latvijas Farmaceitu biedrība veselības aprūpes jomā atbalsta tādu ilgtermiņa politiku, kas dotu iespēju veikt nepieciešamās reformas, lai uzlabotu veselības aprūpes un farmaceitiskās aprūpes, kā vienas no tās būtiskām sastāvdaļām, pieejamību un kvalitāti Latvijas iedzīvotājiem, pacientiem, kā arī sniegtu gandarījumu jomas speciālistiem – ārstiem, farmaceitiem, citiem profesionāļiem un nodrošinātu tiesisko paļāvību komersantiem.

Latvijas Farmaceitu biedrība (turpmāk – LFB) kā profesionāla nevalstiska organizācija vienmēr ir centusies būt politiski neitrāla, lai gan mums bieži tiek vaicāts viedoklis par viena vai otra veselības ministra kandidāta piemērotību minētajam amatam. Pārrunājot šo jautājumu        15. decembrī notikušajā LFB valdes sēdē mēs vienojāmies, ka jebkura ministra kandidāta izvirzīšana vai apstiprināšana ir konkrēto partiju, kas veido valdību, atbildība, to politikas īstenošana attiecīgās valsts saimniecības nozares ietvaros.

Tajā pat laikā vēlamies akcentēt, ka LFB būtu gandarīta, ja jebkuram ministram, bet jo īpaši veselības ministra amata pienākumu pildītājam, tiktu dota iespēja vadīt nozari ilgstošā laika periodā. Līdzšinējā tāpat kā iepriekšējās valdības ir daudz runājušas un arī solījušas veikt visai būtiskas reformas veselības aprūpes jomā. Diemžēl, viss palicis tikai runu līmenī, jo – ko gan grandiozu var izdarīt ministrs vai valdība kopumā, ja tie veido jomas politiku maksimāli 2 gadus un pēctecības princips bieži vien netiek ievērots… Jaunais ministrs, kā rāda pieredze, var noteikt atkal citas prioritātes nozarē.  Arī pašreizējais veselības ministrs G.Belēviča kungs, farmaceits, LFB biedrs, daudzu jautājumu risināšanu – kaut ko veiksmīgāk, kaut ko ne tik veiksmīgi, ir tikai iesācis, taču viņa rīcībā ir bijis tikai gads.  LFB, piemēram, būtu vēlējusies efektīvāku dialogu risinot ar farmāciju saistītus jautājumus, vairāk ieklausoties pašu praktiķu domās, vēlmēs un konstatētajās problēmās.

LFB veselības aprūpes jomā atbalsta tādu ilgtermiņa politiku, kas dotu iespēju veikt nepieciešamās reformas, lai uzlabotu veselības aprūpes un farmaceitiskās aprūpes, kā vienas no tās būtiskām sastāvdaļām, pieejamību un kvalitāti Latvijas iedzīvotājiem, pacientiem, kā arī sniegtu gandarījumu jomas speciālistiem – ārstiem, farmaceitiem, citiem profesionāliem un tiesisko paļāvību komersantiem. Ilgstoša vienas partijas realizēta politika, ko veic tās deleģēts ministra amata izpildītājs būtu zināms garants nozares attīstībai. LFB iestājas par iepriekš minēto, kā arī par konsekvenci, caurskatāmību lēmumu pieņemšanā un aktīvu dialogu.

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2015. gada 17. decembrī, plkst. 10:32
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi