Latvijas Farmaceitu biedrība uzsāk sociālo kampaņu "Sirds tev tikai viena!"

Latvijas Farmaceitu biedrība uzsāk sociālo kampaņu

Latvijas Farmaceitu biedrība aicina Latvijas iedzīvotājus rūpēties par sevi! Tāpēc esam oktobra mēnesi Latvijas aptiekās izsludinājuši par sirds veselības mēnesi, kura ietvaros aptuveni 500 aptiekās piedāvāsim veikt dažādus veselības paškontroles mērījumus, runāsim par sirds asinsvadu slimību riskiem un izsniegsim speciāli izveidotas Veselības pases, kuras aicinām vienmēr ņemt līdzi ejot uz aptieku vai pie sava ģimenes ārsta.

Dodoties savās ierastajās ikdienas gaitās mēs noteikti paejam vai pabraucam garām vismaz vienai aptiekai. Cik bieži mēs tajā iegriežamies ne tikai iegādāties zāles, bet vienkārši tāpat, lai pārrunātu ar veselības uzturēšanu saistītus jautājumus? Vai mēs aizdomājamies, ka rūpējoties par sevi, mēs patiesībā rūpējamies par mums mīļiem un tuviem cilvēkiem? Cik līdzestīgi esam savas veselības uzturēšanā? 

Visu oktobri Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) ar Veselības ministrijas un Latvijas Kardiologu biedrības atbalstu aptuveni 600 Latvijas aptiekās, kas ir gandrīz 78% no visām aptiekām, realizēs sociālo kampaņu, kas veltīta sirds un asinsvadu slimību riskiem "Sirds tev tikai viena!".

Lai informētu par kampaņu, tās mērķiem un aktivitātēm, (LFB) šodien 29. septembrī aicināja masu mediju pārstāvjus uz preses konferenci.

Preses konferences laikā tika prezentēta speciāli izstrādāta Veselības pase, kurā aptiekas apmeklētājs ar farmaceita atbalstu varēs ierakstīt svarīgu informāciju par zālēm, kuras viņš lieto, veikto mērījumu rezultātus utml., un kuru aicinām vienmēr nēsāt līdzi un uzrādīt savam farmaceitam vai ārstam vizītes laikā. Veselības pasē esam ievietojuši arī būtisku informāciju, kā pareizi jālieto zāles.

Preses konferencē piedalījās Latvijas Farmaceitu biedrības prezidente Kitija Blumfelde,Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece veselības politikas jautājumos Egita Pole, Latvijas Kardiologu biedrības valdes loceklis Vilnis Dzērve-Tāluts, Veselības projekti Latvijai valdes priekšsēdētāja Ieva Salmane-Kuļikovska.

Kampaņas mērķis ir atgādināt par sirds un asinsvadu slimību galvenajiem riskiem, rosināt aptiekas piedāvāt saviem apmeklētājiem veselības paškontroles mērījumus, kopīgi izrunāt rīcības plānu risku mazināšanai, kā arī palīdzēt sekot slimības ārstēšanas rezultātiem tiem, kuri jau lieto kādas zāles.

Saraksts ar aptiekām, kas piedāvā farmaceitiskās aprūpes papildpakalpojumus


Kampaņas oficiālais plakāts

Uzlīme, kas apliecina, ka aptiekā veic mērījumus un, ka to dara farmaceiti, kas ir izgājuši atbilstošas apmācības

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2015. gada 28. septembrī, plkst. 17:06
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi