LFB 20. gadu jubilejas konference tiek aizvadīta svinīgās noskaņās

LFB 20. gadu jubilejas konference tiek aizvadīta svinīgās noskaņās

2014. gada 22. novembrī Rīgas Latviešu biedrības namā notika Latvijas Farmaceitu biedrības 20. gadu jubilejas konference.

LFB 20. gadu jubilejas konference iesākās ar astoņu jauno kolēģu - Grigorija Goluba, Elīnas Fārenhorstes, Marinas Makrecka-Kūkas, Ineses Sviestiņas, Janas Namnieces, Ulrikas Beitneres, Katrīnas Puķītes, Agneses Prīliņas pētniecisko darbu prezentācijām, kas deva iespēju ielūkoties farmācijas problēmjautājumos.

Konferences otro daļu atklāja Veselības ministrs Guntis Belēvičs. Fragments no uzrunas: “Cienījamās dāmas, godātie kungi! Man ir patiess prieks atrasties šeit Latvijas farmācijas nozarei tik nozīmīgā dienā- Latvijas Farmaceitu biedrības 20 gadu jubilejā. Īpaši man prieks tāpēc, ka jūtos piederīgs jūsu saimei, jo esmu Latvijas Farmaceitu biedrības biedrs. Jūs, LFB biedri, esat tie, pateicoties kuriem augstā godā tiek turētas nozares profesionālās un  vēsturiskās tradīcijas. Farmaceita profesija - tas ir dziednieka amats, kas prasa dziļas zināšanas ķīmijā, bioloģijā, medicīnā un citās disciplīnās. Veiksmīgai farmaceitiskās aprūpes veikšanai nepieciešama izpratne psiholoģijā, komunikācijas mākslā.” Nobeigumā ministrs izteica pateicību Latvijas Farmaceitu biedrībai par labu līdzšinējo sadarbību, par aktīvo interesi un iesaistīšanos farmācijas jautājumu risināšanā.

Sekoja Aigara Eniņa atskats biedrības 20 gados, turpretim pašreizējā LFB prezidente Kitija Blumfelde pastāstīja par biedrības darbību tieši pēdējos gados, kā arī dalījās savās pārdomās par LFB uzdevumiem nākotnē.

Vakara gaitā par ieguldījumu un atbalstu tika teikts paldies LFB biedriem un goda biedriem, pasniedzot speciāli šai jubilejai izstrādātu sudraba nozīmīti. Nozīmītes saņēma – Aigars Eniņš, Aina Silvija Štokmane, Vija Eniņa, Ilze Bārene, Inta Saprovska, Otīlija Badune, Sandra Bērziņa, Anita Šenberga, Ausma Cēbere, Dita Martinsone, Inese Sniedze, Kitija Blumfelde, Guntis Belēvičs, Regīna Lāce, Rita Forande, Juris Cilinskis, Baiba Mauriņa, Dace Mačuka, Ilona Rūķe, Inga Gūtmane, Laima Klimona, Sigita Čulkstena, Valdis Pirsko, Kristīne Vrubļevska, Dzintra Lūsiņa, Ilze Kalve, Ināra Rubene, Ilze Aizsilniece, Vita Vestmane, Jānis Vētra, Indulis Purviņš, Antons Skutelis, Inguna Adoviča, Juris Bundulis, Jaak Koppel, Anita Gailan, Eduardas Tarasevičius, Jerzy Lazowski. LFB prezidente īpašu paldies izteica arī LFB biroja darbiniekiem – Anitai Klāsonei, Indrai Jansonei, Ilzei Pešikai un Medikamentu informācijas centra darbiniekiem - Uģim Desmitniekam, Elīnai Badunei, Antrai Liepiņai, Olitai Zariņai, kuri nodrošina biedrības ikdienas darbu.

Diemžēl, pasākumā nevarēja piedalīties vēl virkne kolēģu, kuriem arī vēlamies pateikt paldies par ieguldīto darbu LFB attīstībā - Ilze Saulīte, Vilnis Dzērve-Tāluts, Inese Bunga, Līvija Štāle, Agris Briedis, Dace Ķikute, Dzintra Tribe, Elita Poplovska, Ilze Apine, Jānis Zvejnieks, Silvija Sējāne, Tālis Talents, Daina Biseniece, Irma Kalniņa, Jānis Stradiņš, Arnis Vīksna, Pamela Margaret Mason, Arno Roschewitz, Kaidi Sarev, Ingrīda Sketris.

 

Pasākuma gaitā emocionālu atmiņu stāstījumu sniedza daudzu gadu LFB viceprezidente Sandra Bērziņa. Dibināšanas pirmsākumu atcerējās Otīlija Badune un Ausma Cēbere. Par biedrības šī brīža ieguldījumu un uzdevumiem pārdomās dalījās Ilona Rūķe, Dace Mačuka un Ilze Bārene. Farmaceitu profesionālās kvalifikācijas sertifikācijas izveidi atcerējās viena no tās pamatlicējām - Rita Forande. Par saikni ar LFB un farmāciju tika izvaicāts LFB goda biedrs, RSU profesors Jānis Vētra. Savu redzējumu farmācijas attīstībā pauda ministrs Guntis Belēvičs. Juris Bundulis  savukārt pastāstīja par ciešo sadarbību ar farmaceitiem daudzu gadu garumā. Inta Saprovska atcerējās savas izjūtas gatavojoties LFB dibināšanas kopsapulcei.

 

Vakara kulminācija bija Paracelza balvas pasniegšana. Tās devīze ir “cum exima laude” - „ar īpašu uzslavu” un tā tika pasniegta pirmo reizi. Apbalvojums dibināts kā oficiāls atzinības un pateicības apliecinājums par nozīmīgu devumu Latvijas farmācijas attīstībā, par atbalstu LFB darbībai, kā arī par izcilu ieguldījumu farmācijas zinātnē un izglītībā. Paracelza balva tiks pasniegta reizi četros gados. Balva nosaukta izcilā viduslaiku alķīmiķa, botāniķa un ārsta Paracelza vārdā. Balvas dizaina autors ir metālmākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina katedras vadītājs Arvīds Endziņš. Balva ir oriģināldarbs, kas simbolizē izcilību, piepildītu mūžu un nesavtīgu devumu sabiedrībai. Uz balvas pamatnes ir iegravēta Paracelza izveidotu zāļu Elixir Proprietatis Paracelsi recepte, kas simbolizē mūsdienu farmācijas saknes alķīmijā.

Katru Paracelza balvas laureātu pieteica LFB valdes locekļi un aktīvākie biedri. LFB valdes locekle Baiba Mauriņa pieteica akciju sabiedrību “Grindeks”, kas  Paracelza balvu saņēma par ieguldījumu Latvijas zāļu ražošanas uzturēšanā, gan attīstībā, kā arī par atbalstu zinātniekiem un Latvijas mācību iestādēm, aicinot saņemt balvu tās valdes priekšsēdētāju Juri Bunduli.

Ētikas komisijas locekle Sigita Čulkstena, piesakot nākamo Paracelza balvas laureātu Aigaru Eniņu, uzsvēra viņa ieguldījumu LFB izveidošanā un vadīšanā 15 gadu garumā, kā arī par LFB deleģēto valsts funkciju izpildes sistēmas izveidošanu, tās uzturēšanu un LFB autoritātes attīstīšanu. Aigars Eniņš ir iedibinājis arī dažādas LFB tradīcijas.

Kad LFB viceprezidents Valdis Pirsko pieteica Viju Eniņu, kurai Paracelza balva tika pasniegta par Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes dekānes darbu 40 gadu garumā, kā arī par pirmā LFB Ētikas kodeksa izstrādi un darbu Ētikas komisijā un LFB valdē, uzsverot, ka viņa ir daudzu farmaceitu paaudžu “mamma”, klātesošie, izrādot laureātei īpašu cieņu - aplaudējot piecēlās kājās.

LFB prezidente Kitija Blumfelde aicināja uz skatuves ilggadējo A/S “Grindeks” vadītāju un LFB godabiedru Valdi Jākobsonu, kuram  Paracelza balva tika pasniegta par farmācijas, ķīmijas, zinātnes atbalstu, kā arī par ilgstošu darbu LFB valdē, sniedzot būtisku atbalstu tās darbībai un attīstībai.

LFB valdes locekle Ilona Rūķe pasniedzot Paracelza balvu Jurim Cilinskim uzsvēra viņa aktīvo darbību LFB valdē, īpaši lauku aptieku jautājumu risināšanā. Juris Cilinskis ir bijis iniciators lauku aptieku sekcijas izveidošanai.

LFB valdes locekle Alla Čudovska, aicinot saņemt Paracelza balvu A/S “Olainfarm” valdes locekli Jeļenu Borcovu, akcentēja A/S “Olainfarm” ieguldījumu Latvijas zāļu ražošanas uzturēšanā, attīstībā, kā arī pateicās par stipendijām studentiem un atbalstu jaunajiem zinātniekiem. A/S Olainfarm ir sniedzis ievērojamu atbalstu dažādiem LFB projektiem praktiski visu 20 gadu garumā kopš LFB dibināšanas.

Vakara gaitā par patīkamu gaisotni rūpējas dziedātāja Kristīne Prauliņa ar pavadošo grupu, savukārt noslēgumā par godu Paracelza balvas laureātiem tika sniegts svinīgs koncerts pianista Māra Vitkus izpildījumā.

 

Konference fotogrāfijās.

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2014. gada 11. decembrī, plkst. 10:05
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi