LFB Gada konferences ietvaros tika parakstīta deklarācija

LFB Gada konferences ietvaros tika parakstīta deklarācija

2015. gada 6. novembrī Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) ar Latvijas Patentbrīvo Medikamentu Asociāciju (LPMA) un Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociāciju (SIFFA) parakstīja deklarāciju par farmaceitu un farmācijas rūpniecības  saskarsmes un ētikas principiem.

Farmaceiti, ko pārstāv LFB, un farmācijas rūpniecība, ko pārstāv SIFFA un LPMA, apzinās savu atbildību pret pacientiem un sabiedrību, un uzskata par būtisku iedibināt tādu kārtību, kas Latvijā kalpos par vadlīniju attiecību veidošanai starp farmaceitiem un farmācijas firmām. LFB uzskata, ka, lai nodrošinātu abu pušu neatkarību un uzticamību, nepieciešama sadarbības caurskatāmība. Tāpēc jebkādas attiecības, kas rada interešu konfliktus vai var tikt uzskatītas par interešu konfliktus radošām, publiski jāapspriež un turpmāk jānovērš.

 Valsts institūcijas ir izveidojušas juridisku sistēmu, ar kuru zināmās jomās sadarbība tiek regulēta. Papildus juridiskajiem nosacījumiem LFB, SIFFA un LPMA uzskata par nepieciešamu stiprināt abu pušu ētisko principu ievērošanu. Farmaceitiem un farmācijas firmām ir savi Ētikas kodeksi, kuros ir noteikti ētikas principi, kas piemērojami to darbībai, un Ētikas komisijas, kas pārrauga to ievērošanu. Šī kopējā deklarācija nosaka abu pušu kopējos principus attiecībā uz vissvarīgākajiem aspektiem, kas īstenojami jebkādos sadarbības veidos.

 Deklarācija aptver šādas jomas: informācija par zālēm un zāļu reklāma, farmācijas firmu organizētās vai atbalstītas sapulces, konsultācijas. Deklarācijā iekļauti  principi, kas iesaistītajām pusēm būtu jāievēro, lai savā darbā saglabātu uz ētiku un profesionalitāti balstītu rīcību.

DEKLARĀCIJU VAR APSKATĪT "KLIKŠĶINOT" ŠEIT

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2015. gada 9. novembrī, plkst. 16:19
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi