LFB valdes sēdē apstiprina biedrības virzīto farmācijas nākotnes vīziju

LFB valdes sēdē apstiprina biedrības virzīto farmācijas nākotnes vīziju

22. oktobrī notikušajā Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) valdes sēdē biedrības prezidente Kitija Blumfelde informēja valdi par veiktajām aktivitātēm LFB sociālās kampaņas popularizēšanai, šim nolūkam sarīkoto preses konferenci kā arī LFB valde sprieda par biedrības virzāmo farmācijas nozares nākotnes vīziju.

LFB valde sprieda par biedrības virzāmo farmācijas nozares nākotnes vīziju. Sēdē tika spriests par LFB pozīciju dažādu nozares jautājumu attīstīšanā, par pamatu izmantojot Kitijas Blumfeldes un Valda Pirsko sagatavoto prezentāciju. Tika apspriesta LFB pozīcija tādās jomās kā finansējuma avoti, caur kuriem tiek veikta aptiekas sniegto pakalpojumu apmaksa, aptieku pakalpojumi – pamatpakalpojumi, papildpakalpojumi un īpašie pakalpojumi, zāļu cenu veidošanas mehānismi, aptieku izvietojuma kritēriji, darba organizācija aptiekā, farmaceitiskā aprūpe ārpus aptiekas. Piemēram, kā aptiekas pakalpojumu apmaksātāji tika izskatīti šādi varianti: valsts no budžeta līdzekļiem, iedzīvotāji ar līdzmaksājumiem, pašvaldības. Tāpat tika skatīti jautājumi par apdrošināšanas sabiedrību iesaisti aptieku pakalpojumu segšanā, Farmaceitiskās aprūpes fonda izveidi un darbības principiem. LFB nostāja aptieku izvietojuma kritēriju jomā varētu būt, ka paliek abi nosacījumi – attālums jebkurai aptiekai no jau eksistējošas aptiekas – 500 m un iedzīvotāju skaits – 4000 uz vienu aptieku, tiek atceltas īpašo nosacījumu privilēģijas (diennakts dežūra, zāļu gatavošana). Daudz tika diskutēts par narkotisko zāļu līdzekļu izplatīšanu – vai tas būtu pamatpakalpojums un līdz ar to obligāti nodrošināms ikvienai aptiekai, vai tomēr – papildpakalpojums, kā arī citi jautājumi.

 LFB valdes izskatītā un papildinātā prezentācija ar biedrības vīziju par farmācijas nozares nākotni Latvijā tika prezentēta arī Veselības ministrijas Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēdē 23.oktobrī. Šajā sēdē uzstājās arī citas nozares sabiedriskās organizācijas ar savu redzējumu.

 Tikko iedibinātās Paracelza balvas padomes priekšsēdētāja Olita Zariņa iepazīstināja LFB valdi ar komisijas lēmumu par balvas piešķiršanu un tās saņēmējiem. Balva pirmo reizi tiks pasniegta LFB 20 gadu jubilejas pasākumā 22. novembrī.

LFB valde uzņēma biedrībā vienu jaunu biedru.

 

Nākamā valdes sēde paredzēta 26.novembrī.

 

 

Autors: Elīna Badune/mic.lv

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2014. gada 30. oktobrī, plkst. 12:57
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi