Lietuvas farmaceitu biedrībai jau 200 gadu

Lietuvas farmaceitu biedrībai jau 200 gadu

Viļņas universitātes Teātra zālē, šā gada 19. oktobrī, notika Lietuvas Farmācijas Savienības (LFS) (Lietuvos Farmacijos Sajunga) 34.kongress. Šis kongress bija veltīts pirmās Lietuvas Farmācijas biedrības dibināšanas (1819.gadā) 200. gadadienai. Kongresa tēma - “Farmaceitu sabiedrisko organizāciju loma veselības sistēmā: šodien un nākotnē”.

No Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) kolēģus un draugus Lietuvā sveica un  pasākumā piedalījās LFB prezidente Dace Ķikute un LFS Goda biedrs Aigars Eniņš.

Kongresa ievadā dalībnieki varēja noklausīties Starptautiskās farmaceitu federācijas (FIP) prezidenta Dominika Džordana (Dominique Jordan) ierakstītu uzrunu, kurā bija uzsvērta nepieciešamība farmaceitiem sadarboties, lai attīstītu savu profesiju atbilstoši šodienas prasībām.

Kongresa 1.daļā klausījāmies Lietuvas farmaceitu un mācībspēku interesantās un atraktīvās uzstāšanās par farmaceitiskās  aprūpes lomu sabiedrības veselībā, pētījumu nozīmi farmakoterapijas attīstībā,  klīniskā farmaceita darbības perspektīvu, savukārt pasākuma 2.daļa bija veltīta vēsturiskam atskatam.

Pārskatu par Lietuvas farmācijas sabiedrisko organizāciju attīstību 200 gadu garuma sniedza LFS prezidents, profesors Eduardas Tarasevičus (Eduardas Tarasevičius). Aktīvākie LFS biedri saņēma, īpaši šim pasākumam, izgatavotu piemiņas medaļu. Par Lietuvas un Latvijas  farmaceitu sadarbības veicināšanu medaļu pasniedza arī Dacei Ķikutei un Aigaram Eniņam.

Kongresa noslēgumā tika pieņemti LFS Statūtu grozījumi, kā arī notika LFS prezidenta un Valdes vēlēšanas. Par LFS prezidentu visi kongresa delegāti vienbalsīgi atkal ievēlēja profesoru Eduardu Taraseviču. Apsveicam profesoru E. Taraseviču!

Paldies Lietuvas farmaceitiem par sirsnīgo un silto uzņemšanu,  īpaši farmaceitei Laimai Ladauskienei, kura uzņēmās tulka un gida lomu.

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2019. gada 25. oktobrī, plkst. 09:19
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi