LR Ministru kabinets apstiprinājis dažas izmaiņas farmaceitu profesionālās kvalifikācijas sertifikācijā

LR Ministru kabinets apstiprinājis dažas izmaiņas farmaceitu profesionālās kvalifikācijas sertifikācijā

Ar 15.03.2019. stājas spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 290 "Farmaceitu profesionālās kvalifikācijas sertifikātu izsniegšanas, pārreģistrācijas un anulēšanas kārtība".

Svarīgākās izmaiņas un precizējumi:

  1. Iesniedzot dokumentus sertifikācijai vairs nav nepieciešama izziņa par veselības stāvokli, tās vietā farmaceiti paraksta apliecinājumu par savu atbilstību Farmācijas likuma 58. panta 1.daļas 2. un 3. punktā minētajām prasībām.
  2. Nav nepieciešams iesniegt personu apliecinoša dokumenta kopiju.
  3. Atkārtotas sertifikācijas gadījumā iesniedzamajai darba devēja izziņai jāaptver pēdējo piecu gadu laika periods.
  4. Precizētas Sertifikācijas komisijas darbības sertifikāta anulēšanai, ja sertificējamā persona ir mirusi.
  5. No sertificētā farmaceita apliecības-piespraudes ir svītrots personas kods.

Jaunā MK noteikumu redakcija šeit

LFB Farmaceitu profesionālās kvalifikācijas Sertifikācijas komisija informē, ka LFB vietnē pieejamā aktuālā informācija par sertifikācijas procedūrām un dokumentiem atbilstoši izmaiņām MK noteikumos tiks precizēta tuvākajā laikā.

Grozījumi pēc būtības nemaina līdzšinējo procedūru, tikai aktualizē un precizē atsevišķas normas, novērš normatīvo aktu dublēšanos, mazina administratīvo slogu farmaceitam un ievēro Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/679 (27.04.2016.) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula).

Ar šiem grozījumiem tiek novērstas praksē konstatētās normatīvā akta nepilnības, kā arī ieviestas aktuālas tiesību normas – atcelta prasība pēc pases kopijas iesniegšanas, ieviests farmaceita apliecinājums, precizēts farmaceita profesionālās darbības termiņš, sertifikācijas komisijas rīcība sertificēta farmaceita nāves gadījumā, lēmuma pieņemšanas un apstrīdēšanas kārtība, terminoloģija un farmaceita piespraudes informatīvais saturs.

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2019. gada 18. martā, plkst. 10:46
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi