NVD izplata svarīgu informāciju par e-recepšu medikamentu izsniegšanas iespējām!

NVD izplata svarīgu informāciju par e-recepšu medikamentu izsniegšanas iespējām!

 

Lai izglītotu aptieku apmeklētājus un atgādinātu farmaceitiem par kārtību, kādā iedzīvotājiem iespējams saņemt e-recepšu medikamentus, Nacionālais veselības dienests informē par e-recepšu medikamentu izsniegšanas iespējām.

 

 


  Lai pacientiem nodrošinātu iespēju saņemt e-receptes zāles jebkurā aptiekā, arī aptiekā, kurā E-veselību vēl nelieto, ārstam ir paredzēta iespēja e-recepti izdrukāt uz noteikta parauga papīra veidlapas, vienlaikus E-veselības sistēmā atzīmējot veidlapas un sērijas numuru.

Lai šādās situācijās aptiekām netiktu radīti zaudējumi un tiktu novērsta dubulta medikamentu izņemšana, aicinām farmaceitus un farmaceitu asistentus pirms e-recepšu medikamentu izsniegšanas pārliecināties, vai e-receptē ir norādīti arī papīra receptes veidlapas sērija un numurs (ja e-receptē tie ir norādīti, farmaceitiem obligāti jālūdz klientiem papīra recepti atstāt aptiekā, lai novērstu situāciju, kad pacients izrakstīto medikamentu saņem gan ar e-recepti, gan ar recepti papīra formā).

 

Plašāka informācija par to, kā iegādāties recepšu medikamentus

 

1)    Lai pacients aptiekā pats varētu iegādāties viņam izrakstītos e-recepšu medikamentus, aptiekā jāuzrāda tikai personu apliecinošs dokuments (pase vai eID karte).

 

2)    Savukārt, lai e-receptes medikamentus pacienta vietā varētu iegādāties cita persona (piemēram, kaimiņš, radinieks vai kāds cits), šai personai aptiekā:

  • jānosauc vai jāuzrāda e-receptes numurs (e-receptes numuru iespējams pajautāt ģimenes ārstam e-receptes izrakstīšanas laikā vai apskatīt E-veselības portālā);
  • jānosauc pacienta vārds un uzvārds (ja identifikācijas numurs un vārds sakrīt, farmaceits var izsniegt zāles);
  • jāuzrāda sava pase vai eID karte (pircēja dokumentu uzrādīt nepieciešams, lai farmaceits E-veselības sistēmā varētu atzīmēt zāļu saņēmēju).

 

Informatīvie materiāli iedzīvotājiem un farmaceitiem:

Jautājumu par e-recepšu zāļu “atprečošanu” gadījumā, ja darbības tiek veiktas E-veselības portālā, aicinām sazināties ar E-veselības sistēmas Lietotāju atbalsta dienestu speciālistiem, zvanot pa tālruni 67803301 katru dienu no plkst. 8.00 līdz 20.00, vai rakstot e-pastu uz atbalsts@eveseliba.gov.lv

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2017. gada 18. decembrī, plkst. 13:33
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi