NVD skaidrojums par izmaiņām, kas skars ikvienu aptiekā strādājošu farmācijas speciālistu

NVD skaidrojums par izmaiņām, kas skars ikvienu aptiekā strādājošu farmācijas speciālistu

No 2023. gada 1. janvāra spēkā stāsies izmaiņas normatīvajos aktos, kas paredz, ka elektronisko pakalpojumu sniegšana, tostarp pieslēgšanās E-veselības sistēmai un E-recepšu apkalpošana, varēs notikt tikai ar kvalificētiem personas elektroniskās identifikācijas līdzekļiem - eID karti (personas apliecību) un eParaksts vai eParaksts mobile.

Decembra sākumā LFB vienā no savām tālākizglītības konferenēm aptaujāja farmaceitus un farmaceita asistentus, lai noskaidrotu, cik informēti ir farmācijas speciālisti par gaidāmajām izmaiņām - secinājām, ka aptuveni trešā daļa farmācijas speciālistu informāciju par jauno kārtību bija ieguvuši paši, aptuveni trešā daļa informāciju bija ieguvuši no darba devēja, bet vēl trešā daļa līdz konferencei nebija informēta par gaidāmajām izmaņām. Daļai no aptaujātajiem decembra sākumā vēl nebija izgatavotas derīgas eID kartes.

LFB kopš septembra vairākkārt lūgusi skaidrojumus gan Farmācijas departamentam, gan Veselības ministrijai, gan Nacionālajam veselības dienestam par to, vai un kā šīs izmaiņas normatīvajos aktos varētu ietekmēt recepšu apkalpošanu un darbu ar aptiekās izmantotajām starpniekprogrammām un kases sitēmām. Šis jautājums bijis iekļauts arī darba kārtībā vairākās LFB valdes sēdēs.

Šodien, 14. decembrī, biedzot esam saņēmuši atbildes vēstuli no Nacionālā veselības dienesta, ar kuru iespējams iepazīties šeit.

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2022. gada 14. decembrī, plkst. 15:44
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi