Par 23.05.2014 konferenci

Par 23.05.2014 konferenci

2014. gada 23.maijā Islande Hotel konferenču zālē, Ķīpsalas iela 20, Rīga notika konference  „Geriatrisko pacientu farmaceitiskās aprūpe”. Par dalību konferencē tika pieškirti 6 moduļa tālākizglītības punkti, ja tika nokārtots tests.

Dr. I. Kamšas lekcijā „Farmaceitiskā aprūpe pacientiem ar reiboņiem” varēja uzzināt, kāpēc ir svarīgi zināt par reiboni, reiboņu cēloņi, asociētām slimībam, kāda ir terapija reiboņu pacientu ārstēšanā, varēja uzzināt  par  reiboņu pacientu aprūpi rehabilitācijas periodā.

 Dr. Daiga Krūpena  stāstīja par atmiņas traucējumiem senioru vecumā. Farmaceitiem bija iespēja uzzināt par  smadzeņu novecošanos, faktorus, kas veicina kognitīvo spēju samazināšanos, kādas ir pieres daivas funkcijas, kas ir kognitīvi traucējumi. Pēc lekcijas noklausīšanās farmaceiti spēs novērtēt kognitīvo traucējumu ar neiropsiholoģiskiem testiem. Lektore stāstīja par biežāk sastopamiem psihiskās (uzvedības) traucējumiem vecumā, par to saistību ar kognitīviem traucējumiem un demenci un depresijas biežumu vecumā, vai depresija ir demences priekšvēstnesis, geriatrijas Depresijas skalu.

Par seksuālas veselības ietekmi uz cilvēka un pāra dzīves kvalitāti stāstīja dr. Karina Vernere. Konferences dalīnbieki uzzināja ar vīriešu patoloģiju saistītās slimības, to medikamentozas ārstēšanas iespējas un tās pielietojuma punkti. Daktere stāstīja par biežākajām sievietes patoloģijām kontekstā ar vīrieša problēmām.

Ar kognitīvo traucējumu diagnostiku un ārstēšanu Latvijā iepazīstināja Dr. Ieva Paegle. Farmaceitiem bija iespēja dzirdēt par kognitīviem traucējumiem saistībā ar novecošanu (atmiņas, uzvedības, spriešanas spējas, pasaprūpe u.t.t.), kognitīvo traucējumu agrīnas diagnostikas nozīmi un iespējas Latvijā (demence, Alcheimera deemence), farmaceita, ģimenes ārsta un speciālistu loma kognitīvo  traucējumu diagnostikā, farmakoterapijas  un iespējas ārstēšanā un aprūpē. 

Dalībniekiem bija iespēja uzzināt par praktiskiem ieteikumiem terapijā kardioloģiska profila pacientiem ar kognitīviem traucējumiem Dr. Aldis Strēlnieka lekcijā. Dakteris informēja, ka praktiski visas sirds un asinsvadu patoloģijas līdztekus sirds bojājumiem ir arī riska faktors kognitīvo traucējumu attīstībai un bieži pilnvērtīgi un pietiekami precīzi netiek izvērtētas tās sākuma pazīmes, kas liecina par to, ka pacientam parādās jau arī kognitīvie traucējumi, kas, ja tos savlaicīgi nenovērš un nearstē, var veicināt gan agrīnu demences attīstība, gan arī izsaukt virkni citus neiroloģiskus simptomus un sindromus, kas invalidizē pacientu. Lekcijā tika stāstīts par pamata terapiju, kurā ir gan antiagreganti, gan hipolipidimizējošie līdzekļi un antikoagulanti, un papildterapiju, kas sekmē gan smadzeņu asinsriti, gan arī ietekmē kognitīvās spējas. Terapijā var izmantot gan recepšu medikamentus, gan arī bezrecepšu līdzekļus. 

Dr. Edgars Baumaņa lekcijā „Erektilā disfunkcija un novecošanās process„ farmaceitiem bija iespēja uzzināt  par iemesliem erektīlai disfukcijai,  par vecuma nozīmi erektīlo disfunkciju attīstībā un ārstēšanas metodes.

Konferenci atbalstīja: 

Abbott; Actavis; Berlin Chemie; BF-esse; German Products Baltics; Gedeon Richter; Grindeks; GlaxoSmithKline; GMiežis ārsts; H.Abbe Pharma; Innothera; KBM pharma; Medikamentu informācijas centrs; Nutricia; Novartis; Olainfarm; Omega Pharma; Pfizer; Recesus; SCA Hygiene Products, Sicor Biotech; Silvanols; Solepharm; Vitabiotics (Taula); TZMO Latvija

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2014. gada 29. maijā, plkst. 11:27
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi