Profesore Ruta Muceniece saņem Osvalda Šmīdeberga medaļu

Profesore Ruta Muceniece saņem Osvalda Šmīdeberga medaļu

Latvijas Farmakoloģijas biedrības 50 gadu jubilejas sēdē par zinātniskiem sasniegumiem farmakoloģijā Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes profesorei Dr. habil. biol. Rutai Muceniecei piešķirta Osvalda Šmīdeberga medaļa.

 

Foto - Toms Grīnbergs

Rutai Muceniecei ir pieredze molekulārajā farmakoloģijā, G-proteīnu saistīto receptoru-ligandu saistīšanās pētījumos, melanokortīna receptoru klonēšanā, neirofarmakoloģijā, peptīdu un dabisko savienojumu pētījumos, vielu farmakoloģiskās iedarbības mehānismu noskaidrošanā, in vitro metožu pilnveidošanā un augu ekstraktu analīzē. Viņa ir līdzautore 102 publikācijām (SCOPUS, h-indekss 30).
2017. gadā par mūža ieguldījumu farmaceitu izglītībā un farmācijas studiju programmas izveidošanu Latvijas Universitātē Ruta Muceniece saņēmusi arī Latvijas Farmaceitu biedrības prestižo apbalvojumu - Paracelza balvu.

Osvalda Šmīdeberga piemiņas medaļu Latvijas Farmakoloģijas biedrība nodibinājusi 1998. gadā, ar medaļu apbalvo ievērojamākos pašmāju un ārvalstu farmakologus. Medaļas laureātu vidū ir tādas izcilas personības kā Valdis Jākobsons, Prof. Modris Melzobs, prof. Ivars Kalviņš, prof. Jānis Stradiņš un citi Latvijā un pasaulē zināmi speciālisti, bet šogad medaļas laureātu pulkam pievienojusies arī LU Medicīnas fakultātes farmācijas profesore Ruta Muceniece.

No sirds lepojamies un Latvijas Farmaceitu biedrības vārdā apsveicam profesori Rutu Mucenieci ar iegūto apbalvojumu!

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2022. gada 10. oktobrī, plkst. 14:16
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi