Skaidrojošie materiāli par SNN izrakstīšanu

Skaidrojošie materiāli par SNN izrakstīšanu

No 1. aprīļa, izrakstot A saraksta zāles kompensācijas sistēmas ietvaros, lietojams zāļu starptautiskais nepatentētais nosaukums (SNN) un aptiekā pacientam izsniedzamas lētākās līdzvērtīgas terapeitiskās efektivitātes zāles.

Veselības ministrija (VM), Zāļu valsts aģentūra (ZVA), Nacionālais veselības dienests (NVD) un Veselības inspekcija (VI) ir izstrādājuši informatīvos un skaidrojošos materiālus par jauno SNN jeb aktīvās vielas izrakstīšanas kārtību:

Norādes par materiāliem drukātā formā

Laikā no 4. līdz 16. martam slimnīcās, ārstu praksēs un aptiekās drukātā formātā saņemsiet sekojošus informatīvos materiālus:

Iedzīvotāju informēšana

No 16. marta līdz aprīļa sākumam par jauno zāļu SNN izrakstīšanas kārtību tiks uzsākta arī nacionāla mēroga iedzīvotāju informēšanas kampaņa, kuras laikā TV, radio, drukātajos un interneta medijos, kā arī uz vides reklāmas stendiem visā Latvijā tiks izvietota pacientiem noderīga informācija par valsts kompensējamo zāļu saņemšanas kārtību pēc 1. aprīļa. Tāpat iedzīvotājiem tiks izplatītas drukātas infolapas, ko viņi saņems aptiekās, slimnīcās un ģimenes ārstu praksēs.

Jautājumu gadījuma par kompensējamām zālēm, e-receptes izrakstīšanu un E-veselību aicinām sazināties pa e-pastu: info@vmnvd.gov.lv, bet par zāļu pieejamību – ar Zāļu valsts aģentūru info@zva.gov.lv.

Gadījumā, ja līdz 16. martam neesat saņēmis/-usi informatīvos materiālus un tos vēlaties saņemt, lūdzam sazināties ar Zāļu valsts aģentūru, sūtot e-pastu uz info@zva.gov.lv

ZVA saka paldies Jums par līdz šim ieguldīto darbu pacientu ārstēšanā un sabiedrības informēšanā!

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2020. gada 2. martā, plkst. 16:22
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi