Svarīga informācija par AstraZeneca vakcīnu pret Covid-19

Svarīga informācija par AstraZeneca vakcīnu pret Covid-19

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) sniedz sekojošu informāciju par AstraZeneca vakcīnu pret Covid-19:

1) ZVA saskaņotu AstraZeneca AB vēstuli veselības aprūpes speciālistiem "COVID-19 Vaccine AstraZeneca: trombocitopēnijas un koagulācijas traucējumu risks". Šī vēstule ir  publicēta  ZVA tīmekļvietnē: https://www.zva.gov.lv/sites/default/files/inline-files/VVAS_Covid19_vaccine.pdf 

Kopsavilkums:  

 

  • AstraZeneca Covid-19 vakcīnas lietošanas sniegtie guvumi atsver iespējamo risku, lai gan ļoti retos gadījumos tā var būt saistīta ar trombu veidošanos, ko pavada trombocitopēnija.  
  • Tromboze kopā ar trombocitopēniju, kas dažos gadījumos ir bijusi saistīta ar asiņošanu, pēc vakcinācijas ar AstraZeneca Covi-19 vakcīnu ir novērota ļoti reti.   
  • Veselības aprūpes speciālistiem jābūt modriem, lai savlaicīgi pamanītu trombembolijas un/vai trombocitopēnijas simptomus.   
  • Vakcinētās personas jāinformē, ka tad, ja pēc vakcinācijas rodas tādi simptomi kā elpas trūkums, sāpes krūtīs, kāju pietūkums vai pastāvīgas sāpes vēderā, nekavējoties jāvēršas pēc medicīniskas palīdzības. Turklāt ikvienam, kuram pēc vakcinācijas rodas neiroloģiski simptomi, arī stipras vai pastāvīgas galvassāpes un redzes miglošanās, kā arī tiem, kuriem dažas dienas pēc vakcinācijas rodas zemādas asins izplūdumi (petehijas) ārpus vakcinācijas vietas, jāmeklē tūlītēja medicīniskā palīdzība. 

2) Vadlīnijas: Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un Imunizācijas valsts padomes izstrādātas vadlīnijas (lūgums skatīt šeit

3) Jaunākā informācija par šobrīd joprojām notiekošu vērtēšanu Eiropas Zāļu aģentūrā saistībā ar ļoti retiem neparastiem asins trombu veidošanās gadījumiem pēc vakcinācijas ar AstraZeneca Covid-19 vakcīnu, kas ir publicēta Zāļu valsts aģentūras tīmekļvietnē 2021. gada 6. aprīlī: https://www.zva.gov.lv/lv/jaunumi-un-publikacijas/jaunumi/astrazeneca-covid-19-vakcina-turpinas-vertesana-par-loti-retiem-asins-trombu-veidosanas-gadijumiem-0 

Zāļu valsts aģentūra sniegs jums informāciju par ļoti retu asins trombu veidošanās gadījumu izvērtēšanas rezultātu pēc Eiropas Zāļu aģentūras Drošuma komitejas (PRAC) sanāksmes, kuras norise ir plānota laikā no 2021. gada 6. aprīļa līdz 9. aprīlim.  

Aicinām ārstniecības personas iepazīties ar šajā vēstulē sūtītajām rekomendācijām  un ņemt vērā tajos norādītās rekomendācijas.   

 Papildu informācija: 

*Vēršam uzmanību, ka šī vēstule veselības aprūpes speciālistam ir Zāļu valsts aģentūrā saskaņota un publicēta 2021. gada 24. martā, bet vēlāk pēc šīs vēstules saskaņošanas un publicēšanas AstraZeneca izstrādātā vakcīna pēc uzņēmuma AstraZeneca iniciatīvas tika pārdēvēta par “Vaxzevria suspensija injekcijām COVID-19 Vaccine”. Vakcīnas zāļu apraksts un lietošanas instrukcija ir pieejami Zāļu reģistrā ZVA tīmekļvietnē: https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/vaxzevria-previously-covid-19-vaccine-astrazeneca-epar-product-information_lv.pdf  

Ar cieņu
Zāļu valsts aģentūra
  

 

Jersikas iela 15, Rīga, LV-1003, Latvija

Tālr. 67078422, 25400181

 

 

 

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2021. gada 7. aprīlī, plkst. 16:00
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi