Tiek atklāts projekts “Sirds veselības skola”

Tiek atklāts projekts “Sirds veselības skola”

Veselīgi un kvalitatīvi nodzīvota dzīve ir tas, uz ko tiecas ikviens. Cik ilga un kvalitatīva tā būs, atkarīgs no tā, kā mēs rūpēsimies par savas sirds veselību. Saistībā ar to 29. aprīlī Veselības ministrijā notika preses konference par jauno, Latvijas iedzīvotājiem domāto sociālo projektu “Sirds veselības skola”, ko rīko EUROAPTIEKA sadarbībā ar Latvijas Farmaceitu biedrību (LFB), Latvijas Kardiologu biedrību (LKB) un pacientu biedrību “Parsirdi.lv”. Projekts paredz pievērst Latvijas iedzīvotāju uzmanību sirds veselības nozīmei veselīgi nodzīvoto dzīves gadu kontekstā, vienlaikus stiprinot farmaceita kā Latvijas veselības aprūpes sistēmas pilnvērtīga pārstāvja lomu iedzīvotāju izglītošanā.

Vairākkārt stāstīts, ka sirds veselību pozitīvi ietekmē dzīvesveids, ēšanas paradumi, kustību daudzums un intensitāte, tomēr, vai mēs katrs zinām, kā patiesībā jūtas mūsu sirds? Vai tā ir vesela un pukst pareizā ritmā? Kā noteikt to, vai pietiek ar minēto paradumu maiņu, jeb steigšus jāmeklē ārsta palīdzība?

Lai iegūtu šādas zināšanas un veiktu dažādus informatīvus mērījumus, kas par sirds veselību pavēstīs bezkaislīgos skaitļos, EUROAPTIEKA sadarbībā ar LFB, LKB un “Parsirdi.lv” maijā aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties sirds veselības mērījumu pilotprojektā, kas notiks aptiekās visā Latvijā – Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Rēzeknē, Jelgavā, Jūrmalā, Madonā, un Aizkrauklē. Speciāli, kardiologu izglītoti farmaceiti interesentiem bez papildu samaksas veiks dažādus mērījumus – noteiks cukura un holesterīna līmeni asinīs, ķermeņa masas indeksu un izmērīs asinsspiedienu – visi šie dati kopumā veido informāciju par to, kāds ir risks saslimt ar sirds-asinsvadu slimībām, tie rāda, kas notiek ar sirdi.

Mērījumi tieši aptiekās notiek, lai pievērstu uzmanību faktam, ka, saskaņā ar Latvijas Primārās veselības attīstības plānu, arī farmaceits, gluži tāpat kā zobārsts vai ģimenes ārsts, ir veselības aprūpes sistēmas pilntiesīgs pārstāvis. Farmaceits ir atbildīgs un profesionāls, ir tiesīgs sniegt savas zināšanas brīžos, kad nepieciešams padoms.

Projektā īpaši aicināti piedalīties iedzīvotāji, kas vecāki par 40 gadiem, bet mērījumi netiks atteikti arī citiem interesentiem.

Preses konferencē piedalījās veselības ministrs Guntis Belēvičs, SIA EUROAPTIEKA valdes priekšsēdētājs Māris Lūks, Latvijas Farmaceitu biedrības valdes priekšsēdētāja Kitija Blumfelde, LU Kardioloģijas zinātniskā institūta vadošais pētnieks dr. Vilnis Dzērve un pacientu biedrības “Parsirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa.

"Viena no manām – veselības ministra – prioritātēm ir uzrunāt Latvijas sabiedrību nolūkā pievērst vairāk uzmanības un atbildības savai veselībai. Katram sabiedrības loceklim ir jābūt izglītotam un informētam par savu veselību. Tāpēc  atbalstāmi, ka aptiekas sociāli atbildīgi iesaistās Latvijas iedzīvotāju izglītošanā veselības jautājumos. Iespēja aptiekā uzzināt savas sirds veselības rādītājus hroniskiem pacientiem dod drošības sajūtu un nepieciešamības gadījumā, iespējams, papildu pamudinājumu vērsties pie sava ģimenes ārsta. Farmaceits sniedz farmaceitisko aprūpi, un tā ir trīs personu - pacientu, ārsta un farmaceita sadarbība, nolūkā uzlabot pacienta dzīves kvalitāti," norāda veselības ministrs, ārsts, farmaceits un bioloģijas doktors  Guntis Belēvičs.

 

SIA EUROAPTIEKA valdes priekšsēdētājs Māris Lūks: “Ir skaidrs, ka valstī notiek iedzīvotāju izglītošana par sirds un asinsvadu slimībām, tomēr, iespējams, vietu, kur veikt salīdzinoši ātrus mērījumus varētu būt vairāk. Šis projekts lai sabiedrībai pierāda: farmaceiti var! Ir laiks saprast to, ka aptiekās strādā veselības aprūpes profesionāļi, kuriem var uzticēties.”

 

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2015. gada 7. maijā, plkst. 12:00
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi