Uz farmaceitu jautājumiem atbild Veselības inspekcija (VI)

Uz farmaceitu jautājumiem atbild Veselības inspekcija (VI)

Gatavojoties LFB 09.01.2018 Rīgas konferencei, LFB lūdza farmaceitus sūtīt problēmjautājumus un komentārus par e-receptes darbināšanu. Saņēmām arī dažus Veselības inspekcijas kompetences jautājumus, uz kuriem VI Zāļu uzraudzības un kontroles nodaļas vadītājs Rihards Burmistris sniedza atbildes:

Te būs arī informācija „jautājums/atbilde” formā:

 

Jautājums:Kādā veidā turpmāk uzskaitīt psihotropos medikamentus?

Atbilde: narkotisko un psihotropo zāļu un vielu aprites uzskaites kārtība nemainās arī pēc elektroniskās receptes ieviešanas:

1)      MK 17.06.2008. not. Nr.441 „Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu iepirkšanas, saņemšanas, uzglabāšanas, izsniegšanas, uzskaites un iznīcināšanas kārtība zāļu un veterināro zāļu ražošanā, zāļu un veterināro zāļu lieltirgotavās un aptiekās” 11., 12., 13., 14., 15., 42., 43.punkts un 2.pielikums;

2)      MK 26.06.2007. not. Nr.416 “Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība”  74.punkts. 

Jautājums: Vai gatavot izdrukas E veselībā un turpināt rakstīt žurnālus? Pie tam E veselībā aptiekas un aptiekas filiāles receptes redzamas visas kopā, kā tad uzskaitīt, kur  psihotropie medikamenti izsniegti?

Atbilde: iepriekš gatavot recepšu izdrukas no veselības elektroniskās informācijas sistēmā (veselības IS) nav nepieciešams, tomēr atbildīgai amatpersonai reizi mēnesī jāpārbauda II un III sarakstā iekļauto zāļu un vielu uzskaites kārtība un faktiskais atlikums atbilstoši 17.06.2008. MK Noteikumu Nr.441 15.prasībām.

 

Jautājums: Kā pareizi pēc e-recepšu ieviešanas jāveic psihotropo un narkotisko vielu saturošu medikamentu uzskaite- vai atskaitei jābūt klāt izdrukātai e-receptei?

Atbilde: ja aptieka ir veikusi papīra formātā iesniegtās receptes elektronizēšanu, tad  šo recepšu veidlapas jāglabā aptiekā atbilstoši 08.03.2005. MK not. Nt.175 26. un 27.p.prasībām.

 

Ar cieņu,

Rihards Burmistris

Zāļu uzraudzības un kontroles nodaļas vadītājs

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2018. gada 10. janvārī, plkst. 14:50
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi